Po zaciętym meczu rezerwy PGE VIVE Kielce wygrały z Buskowianką

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce wygrało z Buskowianką Busko-Zdrój.

PGE VIVE II Kielce - Buskowianka Busko-Zdrój 21:20 (8:9)

PGE VIVE II:Wałach - Wójcik, Fąfara, Murzec 1, Surgiel, Żmudzki 1, Gala 3, Bandrowski 1, Cender 7 (2), Szaniawski 2, Włodarski 4, Cieszkowski, Zdziech 1, Pinda 1.

Buskowianka: Smagór, Duda - Grzyb 1, Żarnowski 3, Obłąk, Szustak 1, Kutek 4, Bąk 3 (1), Kwieciński 1, Glita 5 (2), D. Kubisztal 2.

W Buskowiance zadebiutował bardzo doświadczony Marek Glita. Mecz lepiej rozpoczęła bardziej rutynowana drużyna gości, która w 9 minucie prowadziła 4:1. Ale od tego momentu kielczanie zabrali się do odrabiania strat. Skuteczny był Jędrzej Cender, który w pierwszej połowie zdobył 5 bramek, świetnie bronił Miłosz Wałach. Do przerwy minimalnie prowadził zespól trenera Zygmunta Kamysa.

Tuż po przerwie dwa gole zdobył Kasjan Gala, PGE VIVE wygrywało 10:9 i Buskowianka już nie wróciła na prowadzenie, pięć razy doprowadzała jedynie do remisu, ostatni raz w 46 minucie (15:15). Bardzo dobrze grą zespołu trenera Aleksandra Litowskiego kierował Jakub Bandrowski. ciągle znakomicie bronił Wałach. W 57 minucie rezerwy mistrzów Polski prowadziły 21:18. Zespół z Buska dorzucił jeszcze dwie bramki, ale ostatnia akcja meczu należała do kielczan. Była wprawdzie nieskuteczna, ale na doprowadzenie do remisu Buskowiance zabrakło czasu.