Pochodząca z powiatu jędrzejowskiego Dagmara Grad - znana futbolistka, reprezentantka Polski kończy karierę [ZDJĘCIA]

dor
Najbardziej utytułowana futbolistka pochodząca z Kielecczyzny Dagmara Grad zakończyła karierę. Fot. Archiwum prywatne/Instagram/Polska Press
Dagmara Grad, znana futbolistka pochodząca z powiatu jędrzejowskiego, postanowiła zakończyć karierę. - Czas zakończyć najdłuższą przygodę mojego życia – rolę piłkarki - napisała na Instagramie.

Przypomnijmy, że przygodę z piłką Dagmara Grad zaczęła w Piaskowiance Piaski, bo w tym klubie, razem z chłopakami, trenowała do 15 roku. Tam też występowała w rozgrywkach młodzieżowych. Później przeszła do Żaka Kielce, a z niego do czołowej polskiej drużyny AZS AWF Wrocław. Z wrocławskim zespołem zdobyła mistrzostwo Polski, Puchar Polski, a z uczelnią wywalczyła Akademickie Mistrzostwo Europy. Z wrocławskiego klubu trafiła do niemieckiej drużyny BV Cloppenburg. Następnie grała w Zagłębiu Lubin, Medyku Konin, a od 2017 roku w Czarnych Sosnowiec. Na koncie ma występy w reprezentacji Polski.

- Właściwy moment? Nie istnieje (tym bardziej po porażce). Im dłużej się zastanawiałam, tym więcej pojawiało się, ale... Nagle znajdowałam kilkadziesiąt powodów odwodzących mnie od tego „wyroku”. Po tylu latach rutyny robienie czegoś innego wydaje się być karą. Tylko świadoma decyzja podjęta w zgodzie z samą sobą pozwala mi w tej sytuacji zachować spokój - napisała na Instagramie.

- Wyciągnęłam z piłki, ile się dało. I nie chodzi o osiągnięcia sportowe, chociaż też ich trochę było. Najważniejsi są ludzie: relacje, inspiracje i możliwości jakie daje sport, jeśli się tylko je dostrzega. One pozwalają zbudować „kapitał” na przyszłość. Zajęcie, które da satysfakcję i będzie jarało jak piłka. To mi się chyba udało. Czy będę miała kryzys? Jasne! Pierwszy i największy jak liga ruszy tym razem beze mnie. Wiem o tym i jestem na to gotowa. Futbol przecież nauczył mnie umiejętności działania pod presją, pracowitości, determinacji czy skupieniu na zadaniu. ​I najważniejszego: pewności siebie. Jednych to irytuje, innych motywuje, skupiam się na tych drugich. Po co mam być normalna, skoro mogę być sobą?
Dobrze było Was spotkać na swojej drodze, dziękuje - zakończyła wpis na Instagramie Dagmara Grad.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie