Pochodzący z Kielc Maciej Mazur wicemistrzem świata w karate Open! Zobacz, jak walczył [WIDEO]

oprac.red.
Wicemistrz świata karate open Maciej Mazur.
Kielczanin Maciej Mazur został wywalczył drugie miejsce na odbywających się w weekend 9-10 listopada 12 Mistrzostwach Świata Open w Tokio. Jest pierwszym Polakiem w historii, który w tego typu wydarzeniu osiągnął tak znaczący sukces.

W Tokio raz na cztery lata odbywają się mistrzostwa w karate open, czyli bez podziału na kategorie wagowe. - Historyczny sukces osiągnął polski zawodnik Maciej Mazur z Warszawy, reprezentujący Bielański Klub Karate Kyokushin, który wywalczył srebrny medal zdobywając tytuł Wicemistrza Mistrza Świata. W finałowej walce Maciej zmierzył się z Juji Shimamoto z Japonii, który obronił tytuł z przed 4 lat - informuje Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin.

Maciej Mazur pochodzi z Kielc, jest pierwszym Polakiem w historii, który w tej właśnie imprezie dotarł tak wysoko. Przypomnijmy, że w 2015 roku był ósmy. Teraz zakwalifikował się aż do finału, w którym świetnie walczył z mistrzem Japonii, obrońcą tytułu. W sumie w mistrzostwach wzięło udział ponad 160 najlepszych karateków z całego świata.

Przypomnijmy, że wicemistrz świata karate open to syn Mariusza Mazura, wielokrotnego medalisty z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. Po studiach został w Warszawie, gdzie założył Bielański Klub Karate Kyokushin, który reprezentują z synem. Ojciec świetnie wytrenował syna. Maciej Mazur zdobył tytuł mistrza Europy w wagowych mistrzostwach 2017 i 2018 roku.

Jak przekazuje prezes Karpiński, w zawodach wystąpiła reprezentacja Polski składająca się z 12 zawodników 8 mężczyzn i 4 kobiety. Do 1/16 zakwalifikowało się dwóch polskich zawodników Maciej Mazur z Warszawy i Marek Wolny z Tarnowskich Gór.

W gronie reprezentantów był także Mateusz Garbacz, trener Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, który udział w rywalizacjach zakończył w pierwszej walce.

Przed finałami Mistrzostw Świata odbyła się prezentacja organizatora wagowych Mistrzostw Świata, które w dniach 12-13 czerwca odbędą się w Kielcach w Polsce. Prezentacji dokonali prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai Remigiusz Karpiński, prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Tomasz Kęćko, który jest prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. Jak nam przekazywał sensei Kęćko, Świętokrzyskie i Kielce zostały pokazane na filmie, co było promocją całego województwa, nie tylko pod kątem sportowym.