MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pociąg do literatury. III Festiwal Herlinga-Grudzińskiego. Gościem Jan Mencwel. Tłumy w Parku Staszica

Aleksandra Wieczorek
Aleksandra Wieczorek
Wideo
od 16 lat
W niedzielę, 3 września w kieleckim Parku Miejskim imienia Stanisława Staszica odbyło się spotkanie z Janem Mencwelem, autorem książki "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać". Wydarzenie było zorganizowane w ramach III Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego - Pociąg do literatury. Rozmowę z autorem poprowadziła Agnieszka Gołębiowska. Po spotkaniu, odbyły się warsztaty ekologiczne, skierowane do najmłodszych.

III Festiwal Herlinga- Grudzińskiego. Pociąg do literatury odbywa się w tym roku od 1 do 11 września. Tematem przewodnim przedsięwzięcia jest szerzenie kultury - na każdy dzień trwania festiwalu zaplanowano spotkania z autorami książek, aktywistami i osobami związanymi ze sztuką.

"Śniadanie na trawie" w kieleckim parku

"Śniadanie na trawie" to pierwsza część spotkań literackich zaplanowanych na niedzielę, 3 września. Rozmowa z gościem była skupiona wokół jego książki - "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać". Autor opowiadał o ekologii, o świadomym korzystaniu z zasobów wody oraz o tym, co możemy zrobić, żeby zwrócić uwagę na problem wyczerpywania się jej zasobów.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę o wodzie autorstwa Jana Mencwela?

- Woda to jest coś, co nas otacza i woda nas wypełnia. Jest to bardzo ciekawa substancja, o której mało wiemy. W książce opisuję jakie właściwości ma woda no i dlaczego dzisiaj zaczynamy mieć coraz większe kłopoty z wodą, na przykład coraz częściej mamy susze, zdarzają się coraz częściej nawałnice. Opisuję, co możemy z tym zrobić, jak możemy się zaadaptować do tych warunków klimatycznych, żeby wody było nam pod dostatkiem wtedy kiedy jej potrzeba.

- mówił Jan Mencwel, autor książki "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać"

Dwa lata pracy nad książką "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać"

Autor opowiedział nam, jak pracował nad książką.

Materiał zbierałem prawie dwa lata i opisałem przykłady różnych działań osób z całej Polski - mieszkających i w miastach i na wsiach, które na własną rękę prowadzą zabiegi na rzecz tego, żeby susze były jak najmniej dotkliwe, żeby uratować tereny cenne przyrodniczo i takie, które znajdują się nad rzekami, czy też mokradłami, bo to są właśnie te miejsca, które najbardziej dzisiaj są nam potrzebne.

- podkreślił Jan Mencwel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto