Wybierz miasto:
  Podejrzenie bakterii New Dehli w szpitalu w Ostrowcu!...

  Podejrzenie bakterii New Dehli w szpitalu w Ostrowcu! Zagrożeni pacjenci neurologii

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Podejrzenie bakterii New Dehli w szpitalu w Ostrowcu! Zagrożeni pacjenci neurologii

  ©Anna Śledzińska

  W szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim najprawdopodobniej wykryto ognisko śmiertelnie niebezpiecznej bakterii New Dehli. Informację potwierdza Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach.
  Podejrzenie bakterii New Dehli w szpitalu w Ostrowcu! Zagrożeni pacjenci neurologii

  ©Anna Śledzińska

  Sanepid o podejrzeniu wystąpienia bakterii został powiadomiony przez dyrekcję szpitala w czwartek. Chodzi o oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym.

  - Przeprowadziliśmy kontrolę, ale na wyniki trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia - mówi Anna Stańczak, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Kielcach. - Wstępnie mogę powiedzieć, że prawdopodobnie chodzi o 5 osób.

  Bakteria New Delhi jest odpowiedzialna za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, zapalenie opon mózgowych i wiele innych chorób.
  Jest odporna na antybiotyki. U nosicieli, nawet zwykła infekcja może doprowadzić do śmierci, ponieważ wówczas nie zadziała żaden antybiotyk. Bardzo często doprowadza do sepsy, która kończy się śmiercią co drugiego pacjenta.

  Bakteria znalazła się w ostrowieckiej lecznicy za pośrednictwem jednej z pacjentek, która nie wiedziała o tym, że jest jej nosicielką. Ta kobieta została już wypisana ze szpitala z odpowiednimi zaleceniami, nie występują u niej żadne objawy chorobowe.

  Pozostała czwórka pacjentów, którzy mieli z nią kontakt, została odizolowana. Badania wykonano u wszystkich pacjentów znajdujących się na oddziale. Ci, którzy zakończyli leczenie, zostali wypisani do domów, wstrzymano także przyjęcia planowe. Pacjenci z ostrego dyżyru są kierowani do placówek w sąsiednich miastach.

  Jak informuje Piotr Wójcik, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa ostrowieckiego szpitala, nie ma w tej chwili zagrożenia dla leczących się na innych oddziałach.

  Z czwórki pacjentów, o których również wykryto bakterię, dwoje zostanie po zakończeniu leczenia wypisanych do domów. Pozostała dwójka, z racji ogólnego stanu zdrowia i braku możliwości zapewnienia im opieki, pozostanie w szpitalu.

  W przyszłym tygodniu zostanie wykonana dekontaminacja oddziału. Ponownie zostanie otwarty dopiero, gdy sanepid stwierdzi, że odkażenie było skuteczne.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Warto zobaczyć

  Diety