Pogoń Staszów przegrała ze Spartakusem Daleszyce. To był ostatni sparing przed inauguracją sezonu w 4 lidze [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
W ostatnim sparingu przed ligą Pogoń Staszów przegrała ze Spartakusem Daleszyce 1:2. Fot. Pogoń Staszów/Facebook
Piłkarze Pogoni Staszów, których trenerem jest Paweł Czaja, i Spartakusa Daleszyce prowadzeni przez Artura Jagodzińskiego zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 w czwartej lidze. W ostatnim sparingu Spartakus wygrał z Pogonią 2:1.

Dwa remisy i trzy porażki – tak przedstawia się bilans staszowskiej Pogoni podczas letniego okresu przygotowawczego. W niedzielę, na stadionie przy ulicy Koszarowej, ekipa prowadzona przez Pawła Czaję uległa 1:2 Spartakusowi Daleszyce.

POGOŃ STASZÓW – SPARTAKUS DALESZYCE 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Dorian Buczek 18, 1:1 Michał Jeziorski 55 z karnego, 1:2 Maciej Żądło 60.
Pogoń: Karyś – Pańtak, Sudy, Radwański, Musiał, Głowa, Wawrylak, Armata, Rozmysłowski, Markowicz, Buczek oraz Janowski, Guz, J. Kowalski, Malec, Mikosa, Ptak, Piskorz, Zębala, Dela, Wyrazik.
Spartakus: Sitek - Ostrowski, Dziubek, Dziedzic, Łączkowski - Żądło, Jeziorski, Kaleta, Raczyński, Borczyński - Sala oraz
Kraiński, Broniś, Pietrzyk, Hernik, Sitarz, Oszczepalski, Wołowiec, Górski, Brożyna, Maciejski.

- W pierwszym tygodniu sierpnia chcieliśmy przede wszystkim zejść z obciążeń, po wymagającym wiele pracy obozie przygotowawczym. Pod względem fizycznym dziś prezentowaliśmy się lepiej, niż w poprzedniej sparingowej potyczce z Siarką w Tarnobrzegu – stwierdził szkoleniowiec staszowskiego teamu Paweł Czaja, cytowany przez klubowego Fanpage'a. Były trener juniorów kieleckiej Korony, zdecydował się na sprawdzony wariant, jeśli chodzi o przednią formację. Z przodu, w rolę najbardziej wysuniętego zawodnika wcielił się Dorian Buczek. Na skrzydłach od pierwszej minuty zameldowali się natomiast: Ernest Rozmysłowski oraz Paweł Markowicz.
Dynamiczne minuty w wykonaniu gospodarzy, przyniosły oczekiwany rezultat. W 18. minucie do piłki ustawionej przed polem karnym podszedł Dorian Buczek. Technicznym uderzeniem zaskoczył brakarza Spartakusa i było 1:0 dla Pogoni. W 55. minucie Michał Jeziorski umieścił futbolówkę w siatce, pokonując Przemysława Janowskiego strzałem z 11 metrów. Kilka chwil później było już 2:1 dla przyjezdnych za sprawą Macieja Żądło.

Piąty sparing staszowian zakończył się trzecią z rzędu porażką. - Z przegranej musimy wyciągnąć odpowiednie dla siebie wnioski. Mamy kilka dni do ligowej inauguracji na to, by poprawić pewne elementy w grze – zaznaczył trener Czaja dla klubowego Fanpage'a.

- To był ciekawy, wyrównany mecz. Obie drużyny dobrze operowały piłką, akcje były płynne z jednej i drugiej strony. Przed zbliżającym się sezonem cieszy coraz lepsza gra obronna naszego zespołu- podsumował dla klubowego Fanpage'a II trener Spartakusa Arkadiusz Janaszek.