Pogromca Łomża Vive Kielce w Lidze Mistrzów zrobił sensację w lidze francuskiej

HBC Nantes (na zdjęciu) niespodziewanie pokonało Paris Saint Germain Handball.
HBC Nantes (na zdjęciu) niespodziewanie pokonało Paris Saint Germain Handball. Dawid Łukasik
Niedawny pogromca piłkarzy ręcznych Łomża Vive Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów, HBC Nantes, zrobiło sensację we francuskiej Lidl Starligue, pokonując na wyjeździe Paris Saint Germain Handball 25:24. To pierwsza porażka paryżan w tym sezonie w krajowych rozgrywkach.

ZOBACZ>>> Łomża Vive Kielce przegrało drugą połowę meczu w Kaliszu różnicą pięciu goli (zdjęcia)

HBC Nantes dość niespodziewanie w 1/8 Ligi Mistrzów wyeliminowało Łomża Vive Kielce. Wprawdzie przegrało u siebie w pierwszym spotkaniu 24:25, ale w rewanżu w Hali Legionów odrobiło straty z naddatkiem, wygrywając 34:31.

W niedzielę drużyna z Bretanii zrobiła kolejną wielką niespodziankę, pokonując na wyjeździe w meczu francuskiej Lidl Starligue Paris Saint Germain 25:24 (PSG było rywalem kielczan w fazie grupowej bieżącej edycji Ligi Mistrzów). To pierwsza porażka drużyny z Paryża w tym sezonie w krajowych rozgrywkach (na 23 mecze), ale PSG utrzymało pierwsze miejsce w tabeli. HBC Nantes jest trzecie, mając 11 punktów straty do PSG i pięć do Montpellier HB.

Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy w 8 minucie prowadzili 6:2. Kilka obron bramkarza Nantes, Emila Nielsena, pomogło jego kolegom doprowadzić do remisu 9:9 w 22 minucie. Po dwóch golach Kiryła Łazarowa goście objęli prowadzenie (9:11) i utrzymali je na minimalnym poziomie do przerwy.

Po przerwie, mimo tego, że bardzo dobrze bronił również bramkarz PSG, Vincent Gerard, HBC odskoczyło na trzy bramki różnicy (35 minuta, 13:16), a potem na cztery (40, 14:18). Taka przewaga utrzymywała się do końca spotkania, gola na 24:25 zdobył dla Paryża w ostatniej sekundzie spotkania Dylan Nahi. Ten lewoskrzydłowy rzucił w tym meczu dwie bramki, a od przyszłego sezonu będzie graczem Łomża Vive Kielce. Cztery trafienia dla gospodarzy zanotował reprezentant Polski, Kamil Syprzak.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po meczu w Kaliszu: W drugiej połowie oni byli już na zgrupowaniach reprezentacji

PSG Handball - HBC Nantes 24:25 (12:13)
PSG: Gerard (16/39 = 41 %) - Steins 4, Keita, Kristopans 3, Kounkoud, Sole 2, Toft Hansen 3, Remili 1, Grebille, Syprzak 4, Morros, Hansen 3, Prandi 2, Nahi 2.
HBC: Nielsen (15/36 = 42 %), Dumoulin (0/1 = 0 %) - Damatrin 1, Briet 1, Milić, Rivera 1, Cavalcanti 3, Augustinussen, Pechmalbec 3, Figueras, Minne 4, Łazarow 4, Gurbindo 1, Balaguer 4, Monar 2, de La Breteche,

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: