Pogrzeb Zbigniewa Pacelta odbędzie się w środę, 20 października, na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
Pogrzeb Zbigniewa Pacelta odbędzie się w środę, 20 października, na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Msza święta w domu pogrzebowym rozpocznie się o godzinie 14.

Zbigniew Pacelt zmarł we wtorek, 5 października. Wybitny sportowiec, olimpijczyk, zasłużony trener i działacz z Ostrowca Świętokrzyskiego, potem świętokrzyski poseł miał 70 lat.

Urodził się 26 sierpnia 1951 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzykrotny olimpijczyk jako zawodnik - startował w Meksyku (1968, pływanie), Monachium (1972, pływanie) i Montrealu (1976, pięciobój nowoczesny). W Moskwie w 1980 roku był zawodnikiem rezerwowym w pięcioboju nowoczesnym. W innej roli był też na igrzyskach w Seulu, Barcelonie - jako trener doprowadził do "złota" Arkadiusza Skrzypaszka i drużynę pięcioboistów, Atlancie - zastępca szefa Misji Olimpijskiej, Nagano - szef Misji Olimpijskiej, Sydney - szef Misji Olimpijskiej, Salt Lake City - zastępca przewodniczącego reprezentacji, Atenach - zastępca przewodniczącego reprezentacji, Turynie - szef Misji Olimpijskiej i w Pekinie - zastępca przewodniczącego polskiej reprezentacji.


Tak informowaliśmy:

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie