Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pokażemy dumę świętokrzyskiej ziemi! Rusza plebiscyt na Rolnika Roku 2013, Gospodarstwo Agroturystyczne 2013 oraz Koło Gospodyń Wiejskich 2013. Już można się zgłaszać

Marzena ŚLUSARZ
W pierwszym plebiscycie "Rolnik Roku", organizowanym przez Echo Dnia, zwyciężył Wiesław Mazur, rolnik z Sarbic Drugich w gminie Łopuszno.
W pierwszym plebiscycie "Rolnik Roku", organizowanym przez Echo Dnia, zwyciężył Wiesław Mazur, rolnik z Sarbic Drugich w gminie Łopuszno. Dawid Łukasik/ archiwum
Rolnik Roku 2013, Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarstwo Agroturystycze to plebiscyty, które w pełni ukażą obraz naszych wiosek. Czekamy na zgłoszenia!

WAŻNE

WAŻNE

Wybieramy Rolnika Roku 2013, najlepsze gospodarstwo agroturystyczne i najlepsze koło gospodyń wiejskich!

Od piątku, 13 września do piątku, 11 października czekamy na zgłoszenia do plebiscytów "Rolnik Roku 2013", "Gospodarstwo Agroturystyczne 2013" oraz "Koło Gospodyń Wiejskich 2013". Ankiety zgłoszeniowe dostępne są w serwisie specjalnym WWW.ECHODNIA.EU/ROLNIKROKU. Obowiązkowym załącznikiem jest zdjęcie, a najlepiej kilka zdjęć. Koła Gospodyń Wiejskich mogą nadsyłać także prezentacje WIDEO.

Ankiety z załącznikami można nadsyłać na adresy mailowe [email protected] oraz

[email protected]

oraz pocztą na adres Redakcja Echa Dnia, ulica Targowa 18, 25 - 520 Kielce z dopiskiem "Rolnik Roku 2013". W temacie wiadomości mailowych prosimy o wpisywanie nazwy plebiscytu. Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń, specjalne jury będzie kwalifikować zgłoszonych do konkursu.

Prezentacje zakwalifikowanych ukażą się w trzech specjalnych dodatkach papierowych do "Echa Dnia" oraz na portalu WWW.ECHODNIA.EU. Wtedy ruszy głosowanie smsowe. O ostatecznym wyniku zdecydują pół na pół głosy sms i jury. Laureatów poznamy na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się we wtorek, 26 listopada w Targach Kielce. Z pytaniami można dzwonić pod numer telefonu 41 36-36-227.

Rolnicy, pokażcie Waszą dumę! Po raz drugi proponujemy udział w plebiscycie Rolnik Roku. W specjalnym dodatku zaprezentujemy gospodarstwa, a potem wspólnie z Państwem wybierzemy Rolnika Roku 2013. Po raz pierwszy chcemy przedstawić i wyłonić najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich i gospodarstwa agroturystyczne w województwie świętokrzyskim oraz w poszczególnych powiatach.

Patronat na plebiscytem "Rolnik Roku 2013" objął minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. - Popieram inicjatywę zorganizowania konkursu promującego przedsiębiorczość i solidność wśród najlepszych rolników województwa świętokrzyskiego - napisał minister Kalemba w piśmie do Echa Dnia. Nasz plebiscyt popiera także poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Czesław Siekierski, który szykuje nagrodę dla laureatów. Europoseł Siekierski zaprosi na wycieczkę do Brukseli dziesięciu najlepszych rolników w województwie oraz najlepszych z każdego powiatu. - Wybór "Rolnika Roku" przez szczebel powiatowy aż do wojewódzkiego pokaże różnorodność świętokrzyskich wsi. Ważne jest zauważenie i wyróżnienie właścicieli małych i średnich obszarów, a także wyszczególnienie gospodarstw, które zajmują się różnymi gałęziami rolnictwa - mówi europoseł Siekierski.

Plebiscyt Rolnik Roku 2013 "Echo Dnia" organizuje wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Sekretariatem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Kielcach przy wsparciu wielu instytucji związanych z rolnictwem.

PLEBISCYT DOCENIA

Ubiegłoroczny plebiscyt spotkał się z dużym pozytywnym odzewem rolników, jak i władz województwa świętokrzyskiego. Sam Rolnik Roku 2012 Wiesław Mazur z w gminie Łopuszno przyznaje, że tytuł bardzo wpłynął na jego życie i samopoczucie. - Czujemy się z żoną docenieni. Nasze gospodarstwo zyskało prestiż. Dostaliśmy zastrzyk energii do pracy - podkreśla Wiesław Mazur. Rolnik w Sarbicach Drugich prowadzi ponad stuhektarowe gospodarstwo rolne i utrzymuje liczne stado krów, jałówek i byków. - Z nagrody, jaką otrzymałem w plebiscycie jestem bardzo zadowolony. Pług bardzo się przydaje. Doskonale orze nawet w twardej, suchej ziemi - dodaje Rolnik Roku 2012 i zachęca każdego właściciela gospodarstwa do udziału w plebiscycie Echa Dnia.

WYRÓŻNIĆ KAŻDĄ DZIAŁALNOŚĆ

W tym roku osobne kategorie stworzyliśmy dla rolników zajmujących się działalnością ekologiczną, uprawami sadowniczymi i warzywniczymi, produkcją roślinną oraz zwierzęcą. Proponujemy także kryterium wyboru pod względem wielkości obszaru uprawowego, kandydatów prezentować będziemy z podziałem na małe, średnie, duże gospodarstwa i wśród nich także wyłonimy najlepszych. Niezmienne pozostaje wyróżnieni laureatów w każdym powiecie oraz Złotej Dziesiątki województwa świętokrzyskiego. Najlepszych wybierzemy wspólnie z Państwem, swoje zdanie wyrazicie po przez głosowanie smsowe. Punkty zostaną przydzielone także Jury. Głosy sms i Jury będą równoważne.

PREZENTACJA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ AGROTURYSTYKI I WIELKA PROMOCJA

W tym roku osobno zaprezentujemy i wyłonimy najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w województwie świętokrzyskim oraz w każdym z powiatów. Prezentacje ze zdjęciami wszystkich zgłoszonych gospodarstw ukażą się w specjalnym dodatku "Echa Dnia" oraz na portalu WWW.ECHODNIA.EU. Jedną z nagród będzie kampania reklamowa gospodarstwa w "Echu Dnia" oraz na portalach internetowych grupy Media Regionalne, która obejmie całą Polskę. Najlepsze gospodarstwa zostaną wyłonione głosami smsowymi nadesłanymi przez Czytelników oraz punktami przyznanymi przez Jury. Będą ważne po połowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Atrakcyjna nasza wieś! Rusza plebiscyt na najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w Świętokrzyskiem

NAJLEPSZE ŚWIĘTOKRZYSKIE GOSPODYNIE

Życie wsi dopełniają Koła Gospodyń Wiejskich, które od wielu lat podtrzymują i kultywują świętokrzyskie tradycje. Pragniemy zaprezentować Państwu i wybrać najprężniej działające Koła. W każdym powiecie panie prezentują swoją aktywność, koncertową, czy też kulinarną, na różnego rodzaju konkursach i imprezach. Z inicjatywą organizacji w ramach plebiscytu "Rolnik Roku" konkursu na najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich do "Echa Dnia" zwróciła się Świętokrzyska Rada Wojewódzka Koła Gospodyń Wiejskich, której przewodniczy poseł Marzena Okła - Drewnowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLEBISCYCIE: na najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich

Najbardziej popularne Koła Gospodyń Wiejskich zostaną wyłonione głosami smsowymi Czytelników oraz punktami przyznanymi przez Jury. A zwyciężczynie otrzymają zaproszenie od poseł Marzeny Okły - Drewnowicz do Pałacu Prezydenckiego na uroczyste spotkanie z Pierwszą Damą Anną Komorowską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie