Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poland 2.0 Summit po raz pierwszy wirtualnie. Technologia umożliwi studentom dialog z czołowymi polskimi startupowcami i przedsiębiorcami

Paulina Wasiluk
Zespół organizujący Poland 2.0 Summit podczas ubiegłorocznej konferencji w Londynie.
Zespół organizujący Poland 2.0 Summit podczas ubiegłorocznej konferencji w Londynie. archiwum
Poland 2.0 Summit, konferencja innowacyjno-technologiczna dla polskich studentów uczących się na renomowanych uczelniach w całej Europie, zadebiutuje w tym roku na scenie internetowej. Szósta edycja łączącego młodych Polaków z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami rodzimych instytucji publicznych kongresu odbędzie się w dniach 27-29 października.

Do przeniesienia wydarzenia, jak i poprzedzających je warsztatów, do przestrzeni wirtualnej doprowadziła pandemia koronawirusa, która już wcześniej skłoniła organizatorów do zwiększenia obecności w Internecie, na przykład poprzez uruchomienie podcastu czy
organizację serii webinarów. Pomimo niestandardowej formy tegorocznych działań, stałym elementem pozostaje inauguracja kolejnej edycji współtworzonego wraz z partnerem strategicznym Boston Consulting Group programu mentoringowego EmpowerPL.

6. edycja Poland 2.0 Summit w internecie
- Pandemia zmusiła nas do odpowiedzenia sobie na pytanie, czym tak naprawdę jest Poland 2.0 Summit i jakie działania powinny iść w parze z jego wartościami. Nowa sytuacja otworzyła nam oczy na prawdziwy potencjał naszej inicjatywy i zainspirowała do poszukiwania nowych płaszczyzn działania, które wcześniej nie przyszły nam do głowy ze względu na ogrom pracy, jaki wiąże się
z organizacją konferencji stacjonarnej w Londynie - komentuje Aleksandra Wróbel, studentka University of Amsterdam, project leaderka 6. edycji Poland 2.0 Summit.

Wydaje się, że koronawirus nieodwracalnie zmienił branżę eventową. Wymuszona przez niego “nowa rzeczywistość” zaskoczyła także zespół Poland 2.0 Summit. W związku z wprowadzeniem licznych ograniczeń sanitarnych organizatorzy podjęli ostatecznie trudną decyzję o odwołaniu konferencji stacjonarnej w Londynie. Nie oznacza to jednak w tym przypadku rezygnacji z przyświe-cającej ich działaniom misji - niecodzienną sytuację postanowili potraktować jako wyzwanie, co zaowocowało ogłoszeniem Poland 2.0 Summit: Online Edition na 27-29 października.

Wydarzenie odbędzie się w tym roku na internetowej platformie Hopin, za pośrednictwem której zalogowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusjach z czołowymi polskimi innowatorami.

Poland 2.0 Summit - sześć ścieżek tematycznych
Występy specjalistów zaplanowano w obrębie sześciu ścieżek tematycznych, w tym towarzyszących Poland 2.0 Summit od samego początku jego istnienia blokach “MedTech”, “Finanse i przedsiębiorczość” czy “Zrównoważony rozwój”. W tym roku dołączą do nich także ścieżki zatytułowane “Cyberbezpieczeństwo i e-państwo”, “Kreatywne technologie” oraz “Cyfrowa przyszłość”, które nawiążą do bieżących wyzwań związanych na przykład z upowszechnianiem się rozwiązań i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (AI).

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już między innymi Ewa Tumanow z Facebook, Wiesław Goździewicz z NATO i Magdalena Lemańska z Vogue Polska.

-Konferencje studenckie to dla młodych Polaków ważne wydarzenia - pozwalają na networking, spotkanie potencjalnych pracodawców oraz poznanie podobnie myślących rówieśników i dobrą zabawę. Dlatego tak ważne było dla nas przeniesienie do przestrzeni wirtualnej wszystkich aspektów Poland 2.0 Summit. Szerokie możliwości personalizacji wybranej przez nas platformy
pozwolą nam na udostępnienie uczestnikom konferencji przestrzeni do nawiązania relacji, które mogą mieć potem istotne znaczenie dla dalszego przebiegu ich kariery" - tłumaczy Michał Gren, świeżo upieczony absolwent Bocconi University i drugi z project leaderów 6. edycji Poland 2.0 Summit.

Poland 2.0 Summit - znajomości można nawiązać przez internet
Głównym celem wydarzenia niezmiennie pozostaje łączenie studentów z najznakomitszymi przedstawicielami interesujących ich sektorów. Choć mogłoby się wydawać, że przestrzeń internetowa nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków networkingowych, to dzięki elastyczności platformy Hopin uczestnicy tegorocznej konferencji będą mogli bez większego trudu
nawiązać nowe znajomości.

Organizatorzy P20 przygotowali dla swoich gości kilka wirtualnych “pokoi” przeznaczonych na cele networkingowe - to między innymi sekcja Expo, gdzie swoje oferty zaprezentują sponsorzy, czy mniejsze “pomieszczenia”, w których uczestnicy będą mogli zadać panelistom dodatkowe pytania lub nawiązać dyskusję ze sobą nawzajem.

Poland 2.0 Summit - warsztaty z Boston Consulting Group
Tydzień przed wydarzeniem głównym zdalnie odbędą się również warsztaty z partnerami Poland 2.0 Summit, w tym z Boston Consulting Group. Specjalizująca się w konsultingu strategicznym firma to główny partner Poland 2.0, który współpracuje ze studentami na wielu płaszczyznach, między innymi w ramach programu mentoringowego EmpowerPL, którego czwarta już edycja zostanie zainaugurowana pod koniec października. Inicjatywa, która powstała we współpracy z BCG z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, od 2017 roku łączy ambitnych studentów ze specjalistami w bliskich im dziedzinach, którzy zobowiązują się przez rok dzielić z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem w danym sektorze.

- Myślę, że mentoring jest najlepszym sposobem, aby uniknąć błędów, które popełnił już wcześniej ktoś inny. EmpowerPL to świetna okazja, aby zapytać osobę, którą na co dzień znamy na przykład z Internetu czy z gazet o to, jakie błędy popełniła, jak wyglądała jej kariera i w jaki sposób my możemy pokierować swoją tak, aby osiągnąć podobnego kalibru sukcesy. Dlatego też zachęcam do aplikowania każdego - mówi Martyna Piotrowska, absolwentka University of Edinburgh, która jako organizatorka Poland 2.0 Summit uruchomiła program w 2017 roku.

Poland 2.0 Summit - goście, którzy inspirują
Do “wzięcia przyszłości w swoje ręce” inspirują nie tylko mentorzy EmpowerPL, ale również goście zaprezentowanego przez Poland 2.0 Summit w czerwcu podcastu. #Nomad to seria wywiadów z młodymi Polakami, których działania i inicjatywy już doczekały się uznania.

W rozmowach prowadzonych przez Aleksandrę Wróbel, project leaderkę Poland 2.0, oraz Paulinę Wasiluk, specjalistkę od PR, młodzi przedsiębiorcy, naukowcy i działacze społeczni opowiadają historie swoich przedsięwzięć i dzielą się poradami z tymi, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne działania. Wypuszczone dotychczas odcinki, które poruszają takie tematy jak między innymi
świadoma moda, marketing z NGO-sową wrażliwością, technologia blockchain czy młodzieżowa przedsiębiorczość, można znaleźć na platformach streamingowych, w tym Spotify czy Apple Podcasts.

W lipcu zespół Poland 2.0 podzielił się ze swoimi obserwatorami kolejnym obok #Nomada elementem cyfrowego portfolio. Rozpoczęta latem seria webinarów nie tylko poszerzyła szereg wykorzystywanych przez studentów formatów, ale także urozmaiciła poruszaną w ramach tworzonych przez nich treści tematykę. Podczas zorganizowanych jak do tej pory dwóch wirtualnych spotkań wzięto na tapetę kolejno nowy model mediów i cyfrową konsumpcję kultury, o których opowiedzieli między innymi Ignacy Brees z Media Scope Group oraz przedstawicielka MasterCard OFF Camera Ania Trzebiatowska. To właśnie dzięki skoncentrowaniu się w tym roku na innowacyjności w obszarach, którym na poprzednich edycjach konferencji nie poświęcano zbyt wiele uwagi, organizatorom Poland 2.0 Summit udało się przyciągnąć nowych odbiorców.

Poland 2.0 Summit - coś więcej niż konferencja
Choć pandemia koronawirusa znacząco utrudniła organizację szóstej edycji Poland 2.0 Summit, to jego zespół podołał wyzwaniu, wzorowo dostosowując się do “nowej rzeczywistości”. Mimo, że obserwatorzy P20 na pewno chcieliby znów spotkać się w Londynie, to studenci stojący za tegoroczną odsłoną wydarzenia zrobili wszystko, by zrekompensować swoim sympatykom brak
konferencji stacjonarnej. Stworzenie cyfrowego portfolio i uruchomienie nowych inicjatyw pozwoliły marce na zwiększenie udziału w codziennym życiu polskich studentów i sprawiły, że Poland 2.0 stał się czymś więcej niż tylko konferencją. Z kolei przeniesienie październikowego wydarzenia do przestrzeni wirtualnej bez wątpienia przyniesie postępy w realizacji jej długoterminowej strategii zwiększania świadomości wśród uczących poza Wielką Brytanią, tym samym nadając przedsięwzięciu bardziej europejskiego charakteru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie