Polki na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej nieznacznie uległy Norwegii. Świetny mecz wychowanki KSS Kielce

/PK/
kurierlubelski.pl
Polskie piłkarki ręczne przegrały w węgierskim Debreczynie mecz mistrzostw Europy z Norwegią 24:26 (15:11). Świetny mecz rozegrała wychowanka KSS Kielce, Joanna Drabik.

W pierwszej połowie Polki zagrały znakomite spotkanie, prowadziły z mistrzyniami olimpijskimi momentami różnicą pięciu bramek. Najskuteczniejszą zawodniczką "biało-czerwonych" była wychowanka KSS Kielce, Joanna Drabik. Grająca obecnie w ekipie mistrza Polski, Selgrosie Lublin obrotowa, po raz pierwszy na mistrzostwach Europy dostała szansę gry w pierwszej "siódemce" i była najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu, zdobywając 5 bramek na 5 prób. Kilka było bardzo widowiskowych. Ponadto 21-letnia zawodniczka wywalczyła dwa karne. Drabik została uznana za najlepszą zawodniczkę polskiej drużyny w tym meczu.

W drugiej połowie Norweżki zagrały lepiej w obronie, po 10 minutach gry odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie i już do końca kontrolowały mecz.

Udział w mistrzostwach Polki kończą środowym meczem z Rumunią. Bez względu na wynik zajmą ostatnie, szóste miejsce w grupie, co da 11. lub 12. miejsce w Euro.