Polscy szczypiorniści pokonali Szwajcarów (zdjęcia, video)

Paweł KotwicaZaktualizowano
Pochodzący z Kielc Tomasz Tłuczyński zaczął wprawdzie mecz od przestrzelenia rzutu karnego, ale potem był już skuteczny.
Nasi szczypiorniści przy udziale rekordowo licznej widowni pokonali w Kielcach Szwajcarów 32:24.

To powinno wystarczyć, aby w sobotę awansować do mistrzostw świata.

Rekordowa w szczęśliwej dla kadry kieleckiej hali publika obejrzała momentami niezłą grę naszych reprezentantów, ale i była świadkiem kilku słabszych momentów "biało-czerwonych".

- Chłopcy są już bardzo zmęczeni. Ciężki sezon, potem trudny turniej we Wrocławiu, teraz trzeba się było zmobilizować na coraz lepiej grających Szwajcarów. Dlatego nie mam do nich pretensji o te słabsze chwile - mówił selekcjoner naszej kadry Bogdan Wenta.

DUŻO BIEGALI

Zaczęło się dość nieoczekiwanie. Dużo niżej notowani od Polaków Szwajcarzy, dużo biegając, grając szybko i oddając zaskakujące rzuty, w 6 minucie prowadzili 5:3. To zmobilizowało naszych zawodników, którzy zaczęli ostrzej grać w obronie i pomagać coraz lepiej broniącemu Sławomirowi Szmalowi. Efekt - przez 14 minut Helweci nie zdobyli bramki z gry, dwukrotnie tylko trafiając z karnych. W 21 minucie gospodarze wygrywali 12:7. Niestety, znów spuścili z tonu i nieomal roztrwonili przewagę (28 min 13:12).

Początek drugiej połowy był wyrównany i jeszcze w 41 minucie wicemistrzowie świata wygrywali tylko 20:17. Jednak dobre zmiany dali w bramce Marcin Wichary oraz na środku rozegrania Bartłomiej Jaszka i nawet słaba dyspozycja Karola Bieleckiego (nie zdobył żadnej bramki) przestała mieć znaczenie. Osiem minut przed końcem meczu nasi szczypiorniści prowadzili 28:19. Potem stracili trzy bramki z rzędu, ale w końcówce powiększyli przewagę. - Trzeba być ostrożnym, bo Szwajcarzy u siebie na pewno powalczą o zwycięstwo - przestrzegał Wenta.

DWÓCH Z VIVE

Kielecka część widowni (a byli kibice z niemal całej Polski, również kilkudziesięciu trenerów biorących udział w kursokonferencji) liczyła na występ zawodników Vive i nie zawiodła się. Z trybun oglądał mecz tylko Daniel Żółtak, "od deski do deski" zagrał Patryk Kuchczyński, całą drugą połowę Mateusz Jachlewski. Obaj pokazali się z dobrej strony.

Rewanżowy mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 czerwca, w St. Gallen. Mistrzostwa świata będą rozgrywane od 17 stycznia do 1 lutego przyszłego roku w Chorwacji.

W innych meczach: Białoruś - Rosja 26:26 (13:14), Czechy - Serbia 38:33 (17:15), Hiszpania - Grecja 32:24 (16:7), Węgry - Bośnia 27:25 (15:14), Słowenia - Słowacja 33:33 (15:16).

polecane: FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.

Materiał oryginalny: Polscy szczypiorniści pokonali Szwajcarów (zdjęcia, video) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.