Polscy szczypiorniści przegrali ze Szwedami

Polacy przegrali ze Szwecją 24:27
Polacy przegrali ze Szwecją 24:27 W. Bakalarz
W rozegranym w Lund meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Szwecja wygrała z Polską 27:24 (11:12).

Szwecja: Sjoestrand, Sandstroem - Gustafsson 5, Andersson 4, Kallman 8, Jernemyr 2, L. Karlsson 1, Ekberg 5 (1), Doder 1, Ekdahl 1, T. Karlsson.

Polska: Szmal, Malcher - Jaszka 3, K. Lijewski 6, Jachlewski, Bielecki 3, Siódmiak, Żółtak, Wleklak, B. Jurecki 1, Jurasik 2, Tłuczyński 7 (5), Jurkiewicz 2, Piwko.

Sędziowali: F. Lemme, B. Ullrich (Niemcy). Widzów: 3413.

Przez niemal całą pierwszą połowę Polacy prowadzili różnica jednej lub dwóch bramek. Jeszcze w 36 minucie prowadzili 17:15. Od tego momentu, a szczególnie w ostatnim kwadransie, grali jednak bardzo nieskutecznie. W 48 minucie Szwedzi wygrywali 24:21, a przez pięć kolejnych minut padła tylko jedna bramka, zdobyli ją gospodarze, co praktycznie rozstrzygnęło spotkanie. W meczu zagrało trzech zawodników Vive Kielce - Daniel Żołtak, Paweł Piwko i Mateusz Jachlewski. Nie zdobyli żadnej bramki.

W innym meczu naszej grupy Czarnogóra niespodziewanie pokonała Rumunię 35:33 (21:15). W następnym meczu, 18 marca: Turcja - Polska.