Polska - Gibraltar 8:1. Niemcy też wygrali (WIDEO, zdjęcia)

(SAW)
Robert Lewandowski zdobył swoje kolejne gole w reprezentacji.
Robert Lewandowski zdobył swoje kolejne gole w reprezentacji. Polskapress
W meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji, Polska rozgromiła w Warszawie na Stadionie Narodowym Gibraltar 8:1
Polska - Gibraltar 8:1

Polska - Gibraltar 8:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Kamil Grosicki 8, 2:0 Grosciki 15, 3:0 Robert Lewandowski 18, 4:0 Lewandowski 29, 5:0 Arkadiusz Milik 56, 6:0 Jakub Błaszczykowski 59 z karnego, 7:0 Milik 72, 8:0 Kapustka 74, 8:1 Jake Gosling 87.

Polska: Fabiański - Olkowski (87. Mila), Szukała, Glik, Rybus - Błaszczykowski (62. Kapustka), Mączyński, Krychowiak, Milik, Grosicki - Lewandowski (65. Zieliński).

Gibraltar: Perez - Garcia, Barnett, R. Chipolina, J. Chipolina, Casciaro (79. Lopez), Bardon, Coombes (46. K. Casciaro), Walker, Duarte (68.Bosio), Gosling.

Sędziował: Gediminas Mazeika (Litwa) Widzów: 27 763.

Polska - Gibraltar 8:1. Powtórki wszystkich bramek YOUTUBE

Z najsłabszym w grupie rywalem, trener Adam Nawałka ustawił zespół bardziej ofensywnie, niż w przegranym 1:3 we Frankfurcie meczu z Niemcami. W ataku obok Roberta Lewandowskiego operował Arkadiusz Milik, od pierwszej minuty grał Kuba Błaszczykowski.

Najpierw dwa razy Grosicki…

Napór Polaków został uwieńczony już od ósmej minucie, gdy rozmontowali obronę amatorów z Gibraltaru. Lewandowski odwdzięczył się Kamilowi Grosickiemu za doskonałe bramkowe podanie we Frankfurcie i tym razem on był w roli asystenta. Dograł idealną piłkę na głowę Grosika" a ten pokonał bramkarza gości.

W 15 minucie znów w roli kata gości wystąpił Grosicki, który pięknie wszedł w pole karne i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem.

…potem dwa razy Lewandowski

Z kolei w 18. swoją dziewiątą bramkę w tych eliminacjach zdobył Lewandowski. Kapitan Polaków pięknie przymierzył zza linii pola karnego, a po chwili mógł strzelić kolejnego gola, ale obronił Jordan Perez. Trzy gole zdobyte w 18 minut rozstrzygnęły mecz, ale innego wyniku niż pewna wygrana Polaków nikt się przecież nie spodziewał.

W 29 minucie było już 4:0 po golu Lewandowskiego, który wykorzystał podanie Milika. Napastnik Ajaxu Amsterdam najpierw mocno uderzył na bramkę, a odbitą przez bramkarza piłkę idealnie dograł do "Lewego".

Polacy wciąż byli głodni bramek. Chcieli pokonać Gibraltar jeszcze wyżej niż w pierwszym meczu, gdy zwyciężyli 7:0, a cztery trafienia zaliczył wtedy Lewandowski.

Po przerwie nie tylko Milik

Na piątą bramkę kibice czekali do 56 minuty, gdy kontrę wykorzystał Milik. Potem padały kolejne, choć Gibraltar odgryzł się honorowym trafieniem w końcówce i Polacy wygrali ostatecznie 8:1.

Szkocja - Niemcy 2:3

Po tym efektownym zwycięstwie Polakom nie udało się wrócić na pierwsze miejsce w grupie, gdyż Niemcy wygrali na wyjeździe ze Szkocją 3:2. W trzecim meczu naszej grupy Irlandia pokonała Gruzję 1:0.

Inne wyniki grupy D. Szkocja - Niemcy 2:3 (Hummels 28 samob. , McArthur 43- Mueller 18 i 34, Guendogan 54), Irlandia - Gruzja 1:0 (Walters 69).

1. Niemcy 8 19 22-7
2. POLSKA 8 17 29-7
3. Irlandia 8 15 17-5
4. Szkocja 8 11 14-10
5. Gruzja 8 6 5-14
6. Giblartar 8 0 2-46