Polska młodzieżówka piłkarzy ręcznych zagra o 13. miejsce w mistrzostwach Europy

red
Polska młodzieżówka zagra o 13. miejsce w Europie.
Polska młodzieżówka zagra o 13. miejsce w Europie. Handball Polska
Młodzieżowa reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zagra o 13. miejsce w rozgrywanych w Portugalii mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu o miejsca 13-16 Biało-Czerwoni wygrali z Czarnogórą.

Biało-Czerwoni po wyrównanym meczu pokonali Czarnogórę, w dużej mierze dzięki bramkarzowi Vive Kielce i SMS Kielce (od przyszłego sezonu w Torus Wybrzeżu Gdańsk), Kornelowi Poźniakowi, który bronił w tym spotkaniu z 43-procentową skutecznością i został uznany za najlepszego gracza naszej drużyny.

Polacy źle rozpoczęli mecz, popełniali dużo błędów i w 18 minucie przegrywali 6:12. Dobre interwencje Poźniaka i poprawienie gry w ataku spowodowały, że przed przerwą nasz zespół skrócił dystans do dwóch bramek. Od stanu 17:20 nasi szczypiorniści zdobyli pięć bramek z rzędu i przejęli kontrolę nad meczem. W 52 minucie prowadzili 27:22, ostatecznie wygrali 30:26.

W spotkaniu o 13. miejsce, w sobotę, rywalem naszego zespołu będzie Chorwacja, która pokonała Norwegię 30:22. Osiem goli dla Chorwatów (na 13 rzutów) zdobył w tym spotkaniu lewy rozgrywający Noa Zubac, zawodnik Łomży Industrii Kielce, na przyszły sezon wypożyczony do Gwardii Opole.

W reprezentacji Polski, prowadzonej przez szkoleniowca SMS ZPRP Kielce, Zygmunta Kamysa, z Czarnogórą zagrało kilku szczypiornistów związanych z Kielcami: Kornel Poźniak, Szymon Wiaderny (obaj Vive Kielce/SMS Kielce, Poźniak w nowym sezonie będzie grał w Torus Wybrzeżu Gdańsk, a Wiaderny w Łomży Industrii Kielce), Damian Domagała (Łomża Industria Kielce), Jan Antolak, Jakub Będzikowski, Filip Michałowicz (wszyscy SMS Kielce) oraz Wiktor Tomczak (Łomża Industria Kielce/Torus Wybrzeże Gdańsk).

Polska - Czarnogóra 30:26 (14:16)
Polska: Poźniak - Nowak 7, Molski 6, Wiaderny 6, Domagała 4, Michałowicz 2, Będzikowski 2, Kosznik 1, Powarzyński 1, Graczyk 1, Karpiński, Głuszczenko, Krawczyk, Tomczak, Antolak.

W pierwszym meczu półfinałowym portugalskich mistrzostw, Serbia przegrała z Hiszpanią 29:32. W zespole Serbii zagrał zawodnik Łomży Industrii Kielce, Stefan Dodić. Miał skuteczność 4/12.