Polska młodzieżówka przegrała z Hiszpanią na Mistrzostwach Europy. Trzy gole kielczanina

(PK)
W ostatnim meczu grupy ćwierćfinałowej rozgrywanych w Danii młodzieżowych mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Polska przegrała w Kolding z Hiszpanią. Biało-czerwoni zagrają o miejsca 5-8. Trzy bramki w meczu z Hiszpanią zdobył obrotowy Vive Tauronu Kielce, Bartłomiej Bis.

Hiszpania – Polska 23:14 (10:8)
Polska: Wiśniewski, Zając – Salacz 1, Pietruszko 1, Bis 3, Sićko 2, Rolka, Netz, Judycki, Kawka 1, Skuciński, Siwak 1, Moryń 2, Moryto 1, Mosiołek 2, Lemaniak.

Już przed tym meczem wiadomo było, że nasz zespół nie ma szans na awans do półfinałów. Zaś Hiszpanie, którzy dzień wcześniej pokonali Francję, walczyli o pierwsze miejsce w grupie. Spotkanie ułożyło się tak, jak kilka innych meczów Polaków na tym turnieju – rywale w pierwszych minutach uzyskali kilkubramkową przewagę i potem kontrolowali sytuację, a w drugiej połowie powiększali różnicę. W pierwszej połowie przewaga Hiszpanów nie była jeszcze bardzo widoczna, wygrywali oni 4:2, 7:3, 8:6. W drugiej, nasi zawodnicy mieli jeszcze większe problemy ze zdobywaniem bramek, rzucili ich tylko sześć.

Grupę M 1 wygrała Hiszpania, przed Francją, Islandią i Polską. Drużyna trenera Rafała Kuptela zagra o miejsca 5-8. Z kim, jeszcze nie wiadomo, bo w środę wieczorem odbywały się mecze grupy M 2, w której po dwóch kolejkach wszystkie drużyny (Niemcy, Chorwacja, Dania, Norwegia) miały po dwa punkty. Półfinały grupy 5-8 odbędą się w piątek.

Trzy bramki dla Hiszpanii zdobył w meczu z Polską młodszy syn trenera Vive Tauronu Kielce, Tałanta Dujszebajewa – Daniel.
Trenerem bramkarzy w naszej kadrze jest kielczanin Rafał Bernacki.