Polska pokonała Serbię 1:0. Gol Błaszczykowskiego

SAW
W pierwszym w tym meczu piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Poznaniu Serbię 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego.

Polska – Serbia 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Jakub Błaszczykowski 28.

Polska: Fabiański (46. Szczęsny) - Piszczek, Salamon (87. Pazdan), Glik, Rybus - Błaszczykowski, Zieliński (83. Borysiuk), Krychowiak (75. Jodłowiec), Milik, Grosicki (75. Kapustka) - Lewandowski (73. Teodorczyk).

Serbia: Stojković - Ivanović, Maksimović (90+1 Spajić), Rajković, Kolarov - Tošić (65.Sulejmani), Milivo-jević, Matić (86. Brašanac), Ljajić, Kostić (77. Mladenović) - Stojiljković (56. Duričić).

Sędziował: Alexander Harkam (Austria). Widzów: 38 271.
Przygotowująca się do finałów Euro 2016 we Francji drużyna trenera Adama Nawałki zagrała w Poznaniu z mocną kadrowo Serbią. To był pierwszy test biało-czerwonych w tym roku.
Nawałka od początku wystawił mocny skład, praktycznie optymalny. Jedynie na środku obrony, obok Kamila Glika, dostał szansę mający mniejsze reprezentacyjne doświadczenie gracz drugoligowego Cagliari Calcio – Bartosz Salomon.

W pierwszej połowie mecz stał na przeciętnym poziomie, może dlatego, że piłkarzom trudno było się poruszać na grząskiej murawie. Serbowie lekko przeważali, ale w 28 minucie to biało-czerwoni objęli prowadzenie po golu najlepszego przed przerwą Jakuba Błaszczykowskiego. Z lewej strony pieczołowicie pilnowany przez rywali Robert Lewandowski zdołał jednak dośrodkować na piąty metr, Maksimović wybił piłkę głową, ale na 15. metrze stał Błaszczykowski, ładnie uderzył z woleja i pokonał bramkarza gości.

Po przerwie obaj trenerzy zaczęli przeprowadzać zmiany. Polacy już na początku tej części gry mieli okazję na drugą bramkę, ale po strzale Arkadiusza Milika piłka trafiła w słupek.

Serbowie grali ostro, ale nasz zespół nie przestraszył się i cały czas groźnie atakował. Atakowali też Serbowie, strzelali z dystansu i z bliska, lecz dobrze bronił Wojciech Szczęsny i wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie.

W sobotę Polacy zagrają drugi towarzyski mecz. O godzinie 17.30 zmierzą się z Finlandią we Wrocławiu.

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?