sportowy24
  Pomysł na nową halę w Kielcach się podoba. Posłowie...

  Pomysł na nową halę w Kielcach się podoba. Posłowie deklarują pomoc

  Michał Kolera kolera@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Pomysł na nową halę w Kielcach się podoba. Posłowie deklarują pomoc

  ©vtk

  Bertus Servaas, prezes Vive Tauronu Kielce, przedstawił w poniedziałek ideę budowy wielofunkcyjnej hali na ponad 8200 miejsc.
   Pomysł na nową halę w Kielcach się podoba. Posłowie deklarują pomoc

  ©vtk

  Jak w Celje i Veszprem. Opisujemy projekt nowej hali sportowo-widowiskowej w Kielcach - czytaj więcej

  Nowa hala sportowo-widowiskowa w Kielcach? Wszyscy zgodni: - To na pewno się opłaci

  - Mamy pomysł na halę, która będzie służyć nie tylko piłkarzom ręcznym Vive Tauronu Kielce, ale stanie się dźwignią rozwoju miasta i regionu.
  Pozwoli nam organizować imprezy sportowe i koncerty na światowym poziomie - mówi Bertus Servaas, prezes Vive Tauronu Kielce. - Żeby jednak to się stało,potrzebna jest mobilizacja kieczan - mediów, polityków i kibiców - by skłonić Ministerstwo Sportu i Turystyki do wspomożenia inicjatywy - apeluje.

  Pomysł się podoba

  Według projektu, przygotowanego przez klub, hala miałaby 8200 miejsc siedzących. Służyłaby głównie rozgrywaniu meczów Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów i ważniejszych w lidze polskiej. Ale nie tylko, bo w razie potrzeby, można by ją również zaadoptować na potrzeby spotkań siatkarskich, koszykarskich, a także do koncertów i imprez targowych. Środowisko sportowe, artyści i politycy są entuzjastycznie nastawieni do tej idei.

  - Gdybyśmy mieli halę na 8000 tysięcy miejsc, moglibyśmy rozmawiać ze związkami o organizacji imprez międzynarodowych, na przykład Ligi Światowej - mówi Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i Effectora Kielce. - Już się o to staraliśmy, ale zawsze kontrargumentem była zbyt mała pojemność Hali Legionów. Na potrzeby PlusLigi ten obiekt, póki co, wystarcza, ale trafiają się też mecze, kiedy moglibyśmy sprzedać więcej biletów - ocenia.

  Podobnego zdania jest Leszek Kumański, znany producent imprez muzycznych i programów telewizyjnych z Kielc. - To miasto potrzebuje hali sportowo-widowiskowej z infrastrukturą estradową o pojemności 8000-10000 miejsc. Sam chciałbym zaaranżować jesienią i zimą imprezy z udziałem wielkich gwiazd, ale na obiektach, którymi w tym momencie dysponują Kielce, to się po prostu nie opłaca. Jestem nawet gotów doradzić prezesowi Servaasowi w kwestii niezbędnego wyposażenia hali, bo wiem, czego potrzeba do organiza cji dużych koncertów. Trzeba się też zastanowić, czy nie można by pozyskać pieniędzy z puli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi.

  Minister była na "nie"

  Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, jest przychylny budowie hali. - Mogłaby stanąć w okolicach Targów Kielce. Wtedy zostałaby wkomponowana w kompleks targowy i służyłaby do różnych celów podczas ważniejszych imprez. Są przykłady takiego wykorzystania podobnych obiektów, na przykład w Berlinie - mówi prezydent. Jednak, od razu dodaje, że największą przeszkodą będą pieniądze. - Koszt takiego obiektu to 100-200 milionów złotych. Kluczowe jest wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeśli ono wysupła pieniądze, to miasto na pewno się dołoży - mówi.

  Bertus Servaas już dwa lata temu starał się zainteresować ministerstwo budową hali w Kielcach. Niestety, projekt nie znalazł wtedy uznania w oczach minister Joanny Muchy z Platformy Obywatelskiej. - W dalszym ciągu uważam,że Kielce zasługują na taki obiekt. Ale trzeba maksymalnej mobilizacji wszystkich środowisk, żeby ona powstała - mówi prezes Servaas.

  Zapytaliśmy naszych posłów, co zrobią, aby w Kielcach powstała nowoczesna hala.

  Marzena Okła-Drewnowicz, Platforma:

  - Podczas kampanii samorządowej wielokrotnie mówiłam o naszym poparciu dla pomysłu nowej hali. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zorganizuję spotkanie w tej sprawie z Adamem Korolem, ministrem sportu.

  Krzysztof Lipiec, Prawo i Sprawiedliwość:

  - Budowa hali, w której będzie można rozgrywać spotkania Mistrzostw Świata i Europy pokrywa się z naszym interesem narodowym. Jeśli projekt będzie miał odpowiednie walory dla promocji regionu, poprę go w każdy możliwy i znany mi sposób.

  Marek Gos, Polskie Stronnictwo Ludowe:

  - Trudno na razie odnieść się do tej inicjatywy, bo jest zbyt wiele niewiadomych. Podchodzę do tego z ostrożnym entuzjazmem. Na pewno poparłbym taki projekt, jeśli zobaczyłbym solidny biznesplan.

  Jan Cedzyński, Sojusz Lewicy Demokratycznej:

  - Na pewno będę lobbował na rzecz tej inwestycji. Dopiero zapoznałem się z wizualizacjami. Vive Tauron Kielce to ambasador Polski na świecie, jedna z najlepszych drużyn w Europie. Zrobię wszystko, żeby ten obiekt powstał.
  (mko, ms)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (82)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (82) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]