Ponad 30 sekretarzy ze Świętokrzyskiego na II Krajowym...

  Ponad 30 sekretarzy ze Świętokrzyskiego na II Krajowym Kongresie Sekretarzy

  /pawie/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W sesji panelowej „Dialog społeczny i znaczenie partycypacji w samorządzie”, która będzie miała miejsce drugiego dnia Kongresu, prelegentami będą Beata

  W sesji panelowej „Dialog społeczny i znaczenie partycypacji w samorządzie”, która będzie miała miejsce drugiego dnia Kongresu, prelegentami będą Beata Duda – sekretarz miasta Starachowice oraz Danuta Pronobis – sekretarz gminy Sadowie.

  Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski organizuje w Krakowie pod koniec maja II Krajowy Kongres Sekretarzy. W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu przedstawicieli województwa świętokrzyskiego.
  W sesji panelowej „Dialog społeczny i znaczenie partycypacji w samorządzie”, która będzie miała miejsce drugiego dnia Kongresu, prelegentami będą Beata

  W sesji panelowej „Dialog społeczny i znaczenie partycypacji w samorządzie”, która będzie miała miejsce drugiego dnia Kongresu, prelegentami będą Beata Duda – sekretarz miasta Starachowice oraz Danuta Pronobis – sekretarz gminy Sadowie.

  Krajowy Kongres Sekretarzy jest przedsięwzięciem skierowanym do sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Jego celem jest integracja środowiska sekretarzy i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk zarządzania w samorządach terytorialnych. W zamyśle organizatorów doroczny Kongres będzie także miejscem debaty z przedstawicielami władz centralnych, którzy mają bezpośredni wpływ na przepisy prawa oddziałujące na funkcjonowanie samorządu lokalnego.

  - Wyzwania, jakie stoją przed Sekretarzami gmin, miast i powiatów wymagają ciągłego pogłębiania wiedzy i doskonalenia własnej pracy - mówi Agnieszka Migoń, dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach.
  - Spotkania Forum Sekretarzy, które działa przy kieleckim ośrodku oraz pozostałych ośrodkach w Polsce, stwarzają możliwość dzielenia się doświadczeniami, dyskusji na temat problemów pojawiających się w bieżącej działalności jednostek samorządowych i rozwijania osobistych kompetencji. Doświadczenia działalności Forów wskazują, że często głos praktyków - samorządowców w sprawach dotyczących funkcjonowania gmin, miast i powiatów nie jest dostatecznie słyszalny. W debacie dotyczącej obecnych problemów oraz przyszłości funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce nie może zabraknąć głosu sekretarzy - podkreśla Agnieszka Migoń.

  Kongres odbędzie się 29-30 maja w Krakowie. Pierwszego dnia, podczas sesji plenarnych, głównymi tematami będą: wykorzystywanie przez administrację publiczną technologii informatycznych i komunikacyjnych w relacjach z mieszkańcami oraz problematyka cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej. Zaprezentowane zostaną także najlepsze polskie praktyki w tej dziedzinie.

  - Poufność danych i bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, biorąc pod uwagę rozwój współczesnej administracji to niezwykle ważny temat dla rządu . Stąd obecność przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, które objęło patronatem Krajowy Kongres Sekretarzy. Mamy nadzieję, że liczne obowiązki pozwolą na udział w Kongresie pani minister Anny Streżyńskiej. Aktualnie oczekujemy na oficjalne potwierdzenie tej istotnej dla nas obecności, będziemy zaszczyceni udziałem pani minister w Kongresie - podkreśla Agnieszka Migoń.

  W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wnioski z raportu „Realizacja usług publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego – ograniczenia, możliwości, rekomendacje” opracowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związkiem Powiatów Polskich, który realizowany był na zlecenie Ministerstwa Rozwoju.

  W programie drugiego dnia Kongresu pod hasłem „Profesjonalny urząd gwarancją rozwoju regionu” zaplanowano sesje panelowe na temat zarządzania zasobami ludzkimi, protokołu dyplomatycznego oraz zagadnienia partycypacji społecznej w administracji publicznej.

  - Jestem dumna, ponieważ Świętokrzyskie Forum Sekretarzy na Krajowym Kongresie będzie miało swoją mocną, ponad 30-osobową reprezentację - mówi Agnieszka Migoń.

  - Pozostało już niewiele wolnych miejsc, w przyszłym tygodniu zamykamy listę zgłoszeń. Dlatego jeśli jest jeszcze ktoś, kto chciałby uczestniczyć w Krajowym Kongresie, musi jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: www.kongressekretarzy.pl - informuje Agnieszka Migoń.

  W roku ubiegłym Kongres odbył się w Warszawie, wzięło w nim udział ponad 300 Sekretarzy z Polski oraz 11 krajów świata, między innymi z Albanii, Białorusi, Cypru, Francji, Grecji oraz Ukrainy. Partnerem wydarzenia było Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego działające przy Radzie Europy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone