Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad milion złotych na elektroniczne usługi w gminach Mirzec i Wąchock

Kazimierz Cuch
Umowę podpisują: Adam Jarubas- marszałek województwa świętokrzyskiego (z prawej) i Mirosław Seweryn- wójt Mirca
Umowę podpisują: Adam Jarubas- marszałek województwa świętokrzyskiego (z prawej) i Mirosław Seweryn- wójt Mirca Urząd Gminy Mirzec
Umowę na projekt wysoko dofinansowany przez Unię Europejską, realizowany w dwóch gminach Mirzec i Wąchock, w imieniu obydwu gmin podpisał Mirosław Seweryn, wójt Mirca. Umowa z Adamem Jarubasem, marszałkiem województwa świętokrzyskiego, opiewa na ponad milion złotych na projekt „Rozwój e- usług w gminach Mirzec i Wąchock”.

Gmina Mirzec jest liderem (prowadzącym) tego projektu. Otrzyma na ten cel 1.044.315 złotych. Wartość całego projektu, który będzie realizowany w dwóch wspomnianych gminach opiewa na prawie 1 230 tysięcy złotych Z tego dla Mirca ponad 835 tys. złotych, a dla Wąchocka blisko 400 tys. złotych. Planowane zakończenie realizacji projektu i wdrożenie zagadnień e- usług to koniec czerwca 2019 roku.

Dla mieszkańców

Dzięki usłudze e-obywatel mieszkaniec każdej gminy będzie mieć elektroniczny dostęp do swojego konta, gdzie sprawdzi na przykład kwoty podatków do zapłaty za dany rok, raty płatności podatku, raty płatności za odbiór odpadów. System będzie mógł komunikować się z mieszkańcami dzięki spersonalizowanej usłudze e-obywatel System Powiadomień SMS. Oznacza to, że mieszkaniec może otrzymywać wiadomości SMS przeznaczone tylko dla niego, na przykład z przypomnieniem o racie płatności podatku. Urząd zyska licencję elektronicznego obiegu dokumentów, licencję księgowości podatkowej. Powstanie zapasowa serwerownia, a pracownicy Urzędu przejdą odpowiednie szkolenia.

Elektroniczne dzienniki szkolne

Nowością dla nauczycieli i rodziców będzie wprowadzenie we wszystkich szkołach dzienników elektronicznych. W każdej klasie, w której odbywają się lekcje, zostanie ustawiony komputer z systemem dziennik elektroniczny. Projekt zakłada zakup w tym celu 94 komputerów. Nauczyciel podczas lekcji, po zalogowaniu się do systemu, będzie mógł umieszczać w dzienniku uwagi na temat ucznia, jego oceny czy nieobecności. Te adnotacje będą mogli niemal natychmiast zobaczyć rodzice dziecka, bez czekania na wywiadówkę. Aby sprawdzić oceny czy frekwencję dziecka rodzic będzie musiał zalogować się do systemu przy pomocy indywidualnego hasła. Zanim dzienniki elektroniczne będą funkcjonować, 139 nauczycieli, ośmiu administratorów szkół i ośmiu sekretarzy szkół w gminie Mirzec będzie musiało odbyć szkolenia z ich obsługi. Projekt obejmuje też zakup pięcioletniej licencji na prowadzenie dzienników elektronicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




Zobacz także: Wybory samorządowe 2018. Twój głos się liczy

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie