Porażka juniorów młodszych Korony ze Stalą w Mielcu. Decydował rzut karny

saw
Sławomir Stachura
Nie powiodło się Koronie Kielce grającej w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych do lat 17. Przegrała ze Stalą w Mielcu 0:1 po rzucie karnym.

Stal Mielec – Korona Kielce 1:0 (0:0)
Korona:
Karyś – Kośmicki, Kiełb, Klapa, Cukrowski – Rybus (80. Śliwa), K. Turek (86. Bartosik), Kaczmarski (82. R. Turek), Jagła (58. Tomczyk), Słabosz (60. Drobik), Płocica (46. Konstantyn).

Korona miała przewagę w Mielcu, ale wyraźnie brakowało jej skuteczności. W pierwszej połowie Szymon Płocica po dobrym dośrodkowaniu główkował prosto w bramkarza, a potem w poprzeczkę uderzył piłkę Dawid Słabosz.

Po przerwie wciąż nacierała Korona, dwukrotnie przed szansą stanął zmiennik Płocicy – Jakub Konstantyn, ale jemu również nie udało się pokonać bramkarza Stali. W końcówce meczu szczęście uśmiechnęło się natomiast do gospodarzy. Jakub Cukrowski w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał jednego z graczy Stali, sędzia odgwizdał rzut karny, którego gospodarze wykorzystali.

- Brakowało nam skuteczności, bo powinniśmy przynajmniej zremisować – przyznał trener Michał Gębura, który prowadzi zespół razem z Markiem Grabą.