Porażka Korony 0:1 z ŁKS Łódź w Kleszczowie

/SAW/
W ataku na bramkę ŁKS Łódź Daniel Gołębiewski
W środowym sparingu piłkarskim rozegranym podczas obozu w Kleszczowie, Korona Kielce przegrała z ŁKS Łódź 0:1.

ŁKS Łódź - Korona Kielce 0:1 (0:1), Marek Saganowski 41.

Korona: I połowa: Pilarz - Malarczyk, Stano, Kiercz, Lisowski - Przybecki, Vuković, Lech, Sobolewski - Jamróz, Korzym. II połowa: Małkowski - Kuzera, Kijanskas, Hernani, Golański - Kiełb, Jovanović, Lenartowski, Kaczmarek - Łuczak, Gołębiewski.

Trener Leszek Ojrzyński mocno eksperymentował. Nie wszystkim dał pograć, nie zagrali między innymi młodzi Jakub Żubrowski, Bartosz Papka i Mateusz Janiec oraz testowany w klubie ukraiński bramkarz Ołeksij Szlakotin.
- Młodzi są po ciężkich treningach, więc niech trochę odpoczną. Szlakotin też. Zresztą ja wychodzę z założenia, że bramkarze powinni bronić przynajmniej po połowie, a nie po 30 minut - ocenił Leszek Ojrzyński, trener Korony.
W ataku kieleckiej drużyny po przerwie próbowany był Mateusz Łuczak z Lechii Gdańsk. - Ciekawy chłopak. Zostanie z nami dzień, może dwa, a działacze zastanowią się, czy uda się go wykupić z Lechii - stwierdził Ojrzyński.
Na lewej stronie obrony zagrał natomiast w drugiej połowie Paweł Golański, który we wtorek został włączony do kadry pierwszego zespołu i po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w barwach Korony. Rundę jesienną Golański spędził na wypożyczeniu w ŁKS Łódź.
- "Golo" wypadł dobrze, w każdym razie jestem z jego postawy zadowolony. Musimy szukać nowych rozwiązań w obronie, bo na pierwszy mecz z Jagiellonią 20 lutego w Kielcach wypadają nam trzej defensorzy- Kijanskas, Kuzera i Lisowski - dodał trener Ojrzyński.
W sobotę na koniec obozu w Kleszczowie, Korona zmierzy się z pierwszoligowym GKS Katowice.