Porażka Korony Handball Kielce w Jeleniej Górze

PK
Michał Kolera
W meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy PGNiG Superligi, piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra pokonały Koronę Handball Kielce.

KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 29:25 (15:13)

Korona Handball: Orowicz, Hibner, Chojnacka - Dos Santos 9, Zimnicka 1, D. Więckowska 8 (1), M. Więckowska, Czekala, M. Skowrońska 1 (1), Syncerz 2 (1), Piecaba, Radzikowska 2, Homonicka 2.

KPR: Filończuk, Wierzbicka - Karwecka 2, Bielecka, Oreszczuk, A. Tomczyk 7, Jurczyk 2 (1), Kobzar 5, Załoga 3, Jasińska 3, A. Skowrońska, Żukowska 1, M. Tomczyk 5, Konofał 1 (1).

Karne. KPR: 2/7. Korona Handball: 3/4.

Kary. KPR: 8 minut (Żukowska 6 - czerwona kartka w 54 min, M. Tomczyk 2). Korona Handball: 12 minut (Dos Santos 4, Zimnicka, Skowrońska, Radzikowska, Homonicka po 2).

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Krzysztof Ciesielski (Zielona Góra). Widzów: 210.

Przebieg:2:0,2:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:6, 8:6, 8:8, 9:8, 9:10, 10:10, 10:12, 13:12, 13:13, 15:13 -15:14, 16:14, 16:15, 18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 21:17, 21:18, 23:18, 23:21, 25:21, 25:22, 27:22, 27:23, 29:23, 29:25.

Na ostatni w pierwszej rundzie mecz kielczanki pojechały tylko z jedną skrzydłową - Sandrą Zimnicką. Chore lub kontuzjowane są Magdalena Kędzior, Olesia Parandii, Aleksandra Janczyk i Wiktoria Gliwińska.

KPR Jelenia Góra nie wygrał jeszcze w tym sezonie we własnej hali, przywoził za to punkty z wyjazdów. Kielczanki przed tygodniem zdobyły pierwsze punkty, pokonując przed własną widownią Ruch Chorzów. Dlatego nasze zawodniczki, mimo osłabień kadrowych, liczyły, że zdobędą pierwsze punkty na wyjeździe.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. wprawdzie przez jej większość prowadziły jeleniogórzanki, ale Korona Handball kilka razy doprowadzała do remisu (3:3 w 5 minucie, 8:8 w 16), a nawet dwa razy wyszła na prowadzenie - w 20 minucie po golu bardzo skutecznej w pierwszej połowie (7 bramek) Dominiki Więckowskiej, a w 22 minucie 12:10 po trafieniu Priscili Dos Santos.

W drugiej części Więckowska "zgasła", a wynik kielczankom trzymała Brazylijka, która w tej połowie trafiła do siatki sześć razy. Druga wyróżniającą się zawodniczką w naszej drużynie była bramkarka Aleksandra Orowicz, która obroniła między innymi aż cztery rzuty karne.

Ale zespół gospodarzy w drugiej połowie powoli, ale systematycznie budował przewagę. Korona Handball zbliżyła się tylko raz, w 52 minucie, kiedy na tablicy widniał wynik 23:21. jednak w końcówce tego słabego i obfitującego w błędy meczu drużyna z Jeleniej Góry przypieczętowała swoją wygraną.

Kielczanki zakończyły pierwszą rundę na ostatnim, dwunastym miejscu w tabeli, mając 3 punkty. W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa, w której nasza reprezentacja zagra w mistrzostwach świata. Korona Handball wznowi rozgrywki 6 stycznia wyjazdowym spotkaniem z MKS Perłą Lublin.