Porażka Korony Handball w Memoriale Andrzeja Kowalczyka

PK
Michał Kolera
W meczu XX Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Memoriał Andrzeja Kowalczyka, Korona Handball Kielce przegrała z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Korona Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:31 (7:14)

Korona Handball: Orowicz, Wałcerz, Chojnacka – Dos Santos 6, Zimnicka, D. Więckowska 2, Gliwińska 2, Czekala 1, Skowrońska 2, Jas 1, Radzikowska 2, Homonicka 4, Polak, Naszydłowska 1, Piecaba, Janczyk.

Kielczanki grają w turnieju bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, między innymi Honoraty Syncerz, Magdaleny Kędzior i Olesii Parandii. Piotrcovia dominowała przez niemal cały mecz, szybko objęła prowadzenie i je powiększała. Kielczanki poderwały się jeszcze w drugiej połowie i w 46 minucie doprowadziły do wyniku 19:21, ale bardziej doświadczone piotrkowianki odpowiedziały czterema golami z rzędu i wróciły do kontroli nad meczem.

W innym spotkaniu Piotrcovia pokonała po rzutach karnych Galiczankę Lwów 35:33 (30:30, 15:18). W niedzielę o godzinie 11, w hali UJK przy ulicy Świętokrzyskiej 21 H, ostatni mecz, Korona Handball – Galiczanka, który zadecyduje o drugim miejscu w turnieju.