Porażka KSS Kielce w Elblągu

kwZaktualizowano
Podopieczne trenera Zdzisława Wąsa przegrały po wyrównanym meczu ze Startem Elbląg. fot. Sławomir Stachura
Mimo ambitnej postawy w sobotnim meczu kielczanki przegrały w Elblągu ze Startem 33:35, choć niewiele brakowało by do Kielc wróciły z co co najmniej jednym punktem, na minutę przed końcem przegrywały tylko 33:34.

Start Elbląg - KSS Kielce 35:33 (19:15)

Start: Kordunowska, Miecznikowska - Szott 1, Pełka-Fedak 2, Sądej 4, Dolegało 6, Wolska 4, Dominik 4, Strzałkowska 4, Szymańska 9, Aleksandrowicz 1, Grudka. Kary: 10 minut

KSS: Musioł - Grabarczyk 3, Pokrzywka 1, Lalewicz, Stradomska 6, Młynarczyk, Kot 2, Abramauskaite 7, Drabik 2, Rosińska 5, Gedroit 3, Paszowska 4. Kary: 10 minut

Sędziowie: Puszkarski, Sołodko (obaj z Legionowa).

Podobny scenariusz do wcześniejszych meczów powtórzył się także w sobotę. Kielczanki przegrały pierwszą połowę czterema bramkami i w drugiej musiały gonić wynik. Jeszcze w 53 minucie podopieczne Zdzisława Wąsa przegrywały 27:33, ale już na minutę przed końcem było tylko 33:34 i miały szansę na remis.

- Robię to pierwszy raz, bo nigdy nie krytykuję sędziów, ale w sobotnim meczu para sędziowska ewidentnie przeszkodziła nam w zdobyciu punktu i mówię to z pełną konsekwencją - tłumaczy Zdzisław Gil, trener KSS. - W końcówce graliśmy w przewadze, a sędziowie odgwizdali nam grę pasywną, wcześniej także złą zmianę, a gospodynie mogły bardzo długie akcje - dodaje.

Dobrze w meczu zagrała była zawodniczka Startu Katarzyna Stradomska, która rzuciła 6 bramek. - Po meczu pochwaliłem dziewczyny za postawę w meczu, jeśli tak będzie grać do końca sezonu to będzie bardzo dobrze - mówi trener Wąs.