Porażka piłkarek ręcznych Korony Handball. Kielczanki zagrają w barażach o utrzymanie

Paweł KotwicaZaktualizowano
Kamil Markiewicz
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce przegrała z UKS PCM Kościerzyna. Jednoczesna wygrana Ruchu Chorzów oznacza, że kielczanki na pewno zagrają w barażach o utrzymanie.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 22:25 (9:10)

Korona Handball: Orowicz (1-48 min, 16 obron), Chojnacka (48-60 min i na trzy karne, 2 obrony) – Zimnicka, D. Więckowska 1, Gliwińska 6, M. Więckowska 2, Czekala 1, Skowrońska 3, Syncerz 6 (2), Mochocka 2 (1), Homonicka 1, Parandii, Kędzior.

UKS PCM: Brzezińska-Recław (1-60 min, 12 obron), Liskowska (na jednego karnego, 0 obron) - Mokrzka 4, Sus 3, Ziółkowska 1, Białek 6, Hartman 8 (3), Rogożeńska 2, Wójcik, Fesdorf, Krajewska 1.

Karne. Korona Handball: 2/3 (rzut Czekali obroniła Brzezińska-Recław). UKS PCM: 3/3.

Kary. Korona Handball: 16 minut (Syncerz 4, Zimnicka, D. Więckowska, Czekala, Mochocka, Homonicka, Kędzior po 2). UKS PCM: 10 minut (Krajewska 4, Sus, Hartman,Wójcik po 2).

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska). Widzów: 250.

Przebieg: 1:0, 1:2, 1:2, 2:4, 4:4, 4:6, 6:6, 6:8, 8:8, 8:10, 9:10 - 10:10, 10:14, 13:14, 13:15, 14:15, 14:16, 15:16, 15:17, 16:17, 16:18, 17:18, 17:21, 21:21, 21:22, 22:22, 22:25.

Porażka Korony Handball, przy jednoczesnym zwycięstwie Ruchu Chorzów powoduje, że kielczanki na trzy kolejki przed końcem mają już 10 punktów straty do bezpiecznego, dziesiątego miejsca (jest na nim Ruch)i zagrają w barażach o utrzymanie. Zmierzą się w nich z drużyną, która razem z nimi zakończy sezon w strefie barażowej oraz dwoma mistrzami pierwszych lig. Turniej odbędzie się u jednego z pierwszoligowców, a miejsca w Superlidze zapewnią sobie dwa najlepsze zespoły.

Całkiem przyzwoity w obronie, w bramce nawet świetny mecz (Aleksandra Orowicz miała w pierwszej połowie 52-procentową skuteczność, w momencie zejścia z boiska w 48 minucie - 44-procentową), kielczanki zmarnowały grą w ataku. Nasze szczypiornistki zrobiły 15 błędów technicznych, a ich skuteczność była zaledwie 50-procentowa (22/44). Korona Handball prowadziła tylko raz, 1:0, potem cały czas albo wygrywały kościerzynianki, albo był remis.

W drugiej połowie rywalki zaczęły naszym zawodniczkom uciekać na kilka bramek różnicy - w 36 minucie było 10:14, ale Korona Handball zmobilizowała się na dłuższą chwilę, na dobre akcje w obronie nałożyły się skuteczne rzuty i nasza drużyna złapała kontakt. W 49 minucie UKS PCM znów odskoczył na cztery bramki (17:21), ale była powtórka i po serii bramek Wiktorii Gliwińskiej znów był remis. Ostatni notowano w 56 minucie - 22:22. Niestety, końcówka meczu znów była lichutka w wykonaniu drużyny trenera Tomasza Popowicza. Kościerzyna zdobyła trzy bramki bez odpowiedzi i wywiozła punkty.

5 maja Korona Handball zagra w Kobierzycach z KPR.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: