Porażka Polski ze Szwecją. Sześć bramek Chrapkowskiego

(SAW)
Polska Press
W pierwszym meczu towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych Gjensidige Cup w Norwegii, Polska przegrała ze Szwecją 27:33. Dla Piotra Przybeckiego był to debiut w roli trenera reprezentacji Polski.

Polska – Szwecja 27:33 (10:16)
Polska: Kornecki, Malcher, Morawski – Krajewski 1, Sićko, Walczak 2, Łangowski 2, Genda, Czuwara 2, Szpera, Potoczny 4, Moryto 2, Daszek 1, Kondratiuk 2, Bąk, Przybylski 4, Rogulski 1, Chrapkowski 6.

W kadrze trenera Piotra Przybeckiego jest rozgrywający Vive Tauron Kielce Piotr Chrapkowski i obrotowy kieleckiego klubu Patryk Walczak. Chrapkowski był najskuteczniejszym graczem Polaków i rzucił sześć bramek, a Walczak rzucił dwie. W kadrze jest też Mateusz Kornecki, bramkarz Górnika Zabrze, wychowanek KSSPR Końskie.

Obydwie drużyny grały w odmłodzonych składach. Pierwsze 20 minut było wyrównane, w czym zasługa skutecznego Chrapkowskiego (cztery bramki na pięć rzutów). Potem zaczęła uwidaczniać się przewaga Szwedów, którzy na przerwę schodzili z sześcioma bramkami przewagi.

W piątek na turnieju w Elverum Polacy zagrają z Islandią (godzina 16.30) a w niedzielę z Norwegią (18).

Dla podopiecznych Piotra Przybeckiego turniej w Norwegii jest sprawdzianem formy przed dwoma ostatnimi meczami eliminacji mistrzostw Europy 2018 z Serbią i Rumunią. Z Norwegii Polacy przeniosą się do Serbii, gdzie w Niszu (14.06) zagrają w kwalifikacjach do Euro 2018. Na koniec eliminacji - 18 czerwca - zagrają z Rumunią w Ergo Arenie.