Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec w Legionowie

mir
W meczu Ligi Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec przegrał w trzech setach z Legionovią. Po tej porażce KSZO spadł na ósme miejsce w tabeli LSK.

Legionovia Legionowo- KSZO Ostrowiec 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia:Jasek 11, Mielczarek 7, Pacak 9, Damaske 16, Alagierska 7, Szpak 8, Korabiec (libero).

KSZO: Wojtowicz 1, Biedziak 1, Wańczyk 12, Miros 7, Skrzypkowska 5, Soter 5, Pauliukouskaja (libero) oraz Markiewicz (libero), Szałankiewicz, Stroiwąs 5, Łyszkiewicz 2 i Gryka.

MVP meczu: Paulina szpak.

Sędziowali: Adam Mituta i Marek Budzik.
Widzów: 600.

Przebieg: I set: 3:3, 8:5, 8:9, 13:13, 15:15, 18:15, 19:17, 22:17, 25:18. II set: 5:1, 6:4, 10:7, 12:8, 15:12, 18:15, 22:17, 25:19, III set: 4:1, 8:4, 10:5, 14:9, 17:10, 19:12, 21:13, 23:14, 25:15.

Ekipa KSZO Ostrowiec z dwoma nowymi zawodniczkami w składzie – Aleksandrą Wańczyk i Magdalena Gryką nie sprostała świetnie dysponowanym gospodyniom i gładko przegrała w trzech setach. W grze podopiecznych trenera Adama Grabowskiego zawiodły wszystkie elementy, nawet blok, który w poprzednich spotkaniach był „najsilniejszą bronią” KSZO. W dodatku ostrowiecki zespól popełniał bardzo dużo błędów własnych. W całym meczu zdecydowanie przeważała, bardzo skuteczna w atakach, Legionovia i jedynie w pierwszym secie trwała wyrównana rywalizacja, ale też jedynie do stanu 15:15. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń, ale potem KSZO doprowadził do remisu. Do stanu 15:15 trwała wyrównana walka , jednak końcówka seta należała doLegionovi. Dwie kolejne odsłony sobotniego meczu były bardzo do siebie podobne. Gospodynie szybko uzyskiwały kilkupunktową przewagę i mimo ambitnej postawy ekipy KSZO, gładko wygrały obydwa sety i całe spotkanie.