Echo Dnia

Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec z Jokerem Świecie w pierwszym meczu w pierwszej lidze [ZDJĘCIA]

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały w sobotę swój pierwszy mecz w pierwszej lidze z Jokerem Świecie 1:3. W setach 20-25, 20-25, 25-21, 18-25.

Zdjęcia Mariusz Jabłoński

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/27] Następne

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:Klekot Izabela, Samul Olga – libero, Kacprzak Monika, Salainicowa Erika, Kapturska Joanna, Marcyjanik Julia, Piotrowska Emilia, Szczygieł Karolina, Pauliukouskaya Olga- kapitan, libero, Kobus Kamila, Abramajtys Nikola, Błaszczyk Oliwia, Kędziora Justyna, Kawa Monika.
Zawodniczki z Ostrowca w pierwszej i drugiej partii spotkania dobrze radziły sobie do połowy setów. Później prym na parkiecie wiodły zawodniczki ze Świecia. Inaczej sytuacja wyglądała w secie trzecim. Ostrowczanki sprawiały wrażenie, że dopiero się rozgrzały i że zdołają odwrócić wynik meczu. Rozgrywały bardzo udane akcje. Popisywały się doskonalą zagrywką. Niestety czwarty set ponownie należał do siatkarek Joker Świecie i był praktycznie formalnością.
Zdaniem trenera ostrowieckiej drużyny Łukasza Marciniaka przyczyny porażki należy upatrywać w tym, że siatkarki z Ostrowca dopiero co zadebiutowały w lidze. Jest, jednak optymistą.
- Mimo porażki jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek – mówi trener drużyny KSZO Łukasz Marciniak. - Mieliśmy bardzo ciężkie dwa tygodnie pod względem psychicznym. Sytuacja w jakiej był klub była dla nas bardzo stresująca. Nasz pierwszy przeciwnik to ubiegłoroczny mistrz pierwszej ligi. Z tamtego składu zmieniła się tylko jedna zawodniczka. Na pewno musimy poprawić asekurację. Dobrze funkcjonował atak i przyjęcie. Niezła była zagrywka. Mamy bardzo młody zespół. Średnia wieku to 22 lata. Dziewczyny jeszcze potrzebują czasu, żeby zapoznać się z tą ligą i tym poziomem rozgrywek.
Przypomnijmy, że w przerwie między rozgrywkami w Ostrowieckim klubie nastąpiła prawdziwa rewolucja. Spadek z Ligi Siatkówki Kobiet i problemy finansowe sprawiły, że w pewnym momencie pod znakiem zapytania stanęło dalsze funkcjonowanie klubu. Sytuację udało się jednak opanować i drużyna została zgłoszona do rozgrywek I Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszy mecz nowego sezonu został jednak przełożony z powodu nie uzyskania na czas licencji na grę w pierwszej lidze.