Porażka siatkarzy Dafi Społem Kielce ze Skrą Bełchatów

SAW
Sławomir Stachura
Siatkarze Dafi Społem Kielce wciąż czekają na pierwszego wygranego seta na wyjeździe w tym sezonie. W sobotę przegrali w Bełchatowie ze Skrą 0:3.

PGE Skra Bełchatów – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)
Skra
: Łomacz 2, Wlazły 12, Bednorz 14, Ebadipour 8, Czarnowski 7, Lisnac 4, Milczarek (libero) oraz Kłos 3, Nedeljković 1, Penczew 3, Stąsiek (libero).

Dafi Społem: Stępień 2, Dokić 10,Łapszyński 7, Wachnik, 5, Morozow 7, Nalobin 5, Biniek (libero) oraz Adamski.
MVP meczu: Patryk Czarnowski (PGE Skra).

Sędziowali: Tomasz Flis (Kraków), Mariusz Gadzina (Strzyżów) Widzów 1500.

Przebieg: I set: 3:1, 6:3, 10:5, 12:7, 15:8, 17:10, 19:12, 22:14, 23:15, 25:15. II set: 3:4, 4:7, 7:10, 12:12, 15:13, 18:16, 22:18, 22:21, 23:21, 23:23, 24:23, 27:25. III set: 2:0, 3:6, 6:6, 9:8, 11:10, 14:14, 18:17, 23:17, 24:18, 25:19.

Kielczanie jechali do zdecydowanego faworyta z nadzieją wygrania choćby pierwszego seta na wyjeździe w tym sezonie i byli tego blisko w drugiej partii. Przegrali ją ostatecznie na przewagi i szansa uciekła.

Pierwszy set zapowiadał gładkie zwycięstwo przygotowujących się do Klubowych Mistrzostw Świata gospodarzy, którzy wygrali zdecydowanie, choć było po ich stronie dużo błędów własnych Podopieczni trenera Roberto Piazzy wygrali do 15, ale ich nierówna forma była sygnałem dla kielczan, że można coś ugrać w Bełchatowie.

I w drugiej partii kielczanie zagrali naprawdę dobrze. Byli skuteczni w ataku, poprawili blok i gospodarze musieli się mocno napracować, by wygrać w tej partii. Ostatecznie zwyciężyli na przewagi 27:25.

W trzecim secie Dafi Społem również radził sobie dobrze i w pierwszej fazie meczu nie pozwolili odskoczyć bełchatowianom. Ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Mariusz Wlazły, który w polu zagrywki postarał się o kilka asów. W końcówce gospodarze byli dokładniejsi i wygrali ostatecznie do 19.

Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa ze względu na rozgrywane w naszym kraju Klubowe Mistrzostwa Świata, w których grają między innymi SKRA i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze wrócą do gry w PlusLidze przed świętami Bożego Narodzenia, a kielczanie zmierza się wtedy w sobotę 23 grudnia z Aluronem Vitaru Wartą w Zawierciu.

(Źódło: kurierlubelski.pl)