Porażka siatkarzy STS-u Skarżysko-Kamienna z GOKiS-em Waśniów na zakończenie sezonu w III lidze [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Porażką 2:3 na własnym parkiecie z GOKiS-em Waśniów zakończyli sezon 2018/19 siatkarze Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Dzięki zwycięstwu goście uniknęli gry w barażach o utrzymanie.

Niedawno sezon zakończyły dwa pozostałe zespoły siatkarskie z terenu powiatu skarżyskiego. Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna zajęła trzecie miejsce w III lidze siatkówki kobiet, a Baros Orlicz Suchedniów po roku przerwy wrócił do III ligi.

Przez większość sezonu drużyna STS-u Skarżysko plasowała się w środku tabeli i tak zostało do końca. Skarżyski zespół zajął szóste miejsce. W ostatnim meczu skarżyszczanie zmierzyli się z zespołem GOKiS Waśniów, któremu zależało na zwycięstwie, aby uchronić się przed opcją gry o utrzymanie w barażach.

Spotkanie miało bardzo zmienny przebieg. Raz seta wygrywali goście, raz gospodarze. Ostatniego, decydującego, wygrał zespół z Waśniowa. Dzięki temu uniknął gry w barażach, w których zagra MSS Masłów, a jego rywalem będzie czwartoligowe Lerko Kielce, które przegrało walkę o awans z Barosem Orliczem Suchedniów.

W przyszłym sezonie na trzecioligowych parkietach znowu będziemy mieli okazję oglądać derby powiatu skarżyskiego pomiędzy STS-em a Barosem Orliczem Suchedniów.

STS Skarżysko Kamienna – GOKiS Waśniów 2:3 (22:25, 25:18, 23:25, 25:13, 10:15)

STS: Nasiadek, Gos, Wojcieszek, Waligóra, Bodo, Swajdo, Czerwiak, Migus
GOKiS: Abramczyk, Dulęba, Gawron, Gos, Kędzierski, Kosmo, Mazur, Orłowski