Porażka Staru z GKS Nowiny po dobrym meczu. Udane zmiany młodzieżowców (DUŻO ZDJĘĆ)

Sławomir Sijer
Tak padła jedyna bramka dla Staru. Jej strzelcem był Jakub Nowocień (w środku).
Tak padła jedyna bramka dla Staru. Jej strzelcem był Jakub Nowocień (w środku). Sławomir Sijer
W drugiej kolejce świętokrzyskiej IV ligi Star Starachowice przegrał na własnym boisku z GKS Nowiny 1:3. To był dobry mecz, obfitujący w sytuacje podbramkowe. W zespole gospodarzy warto podkreślić grę młodzieżowców.

STAR STARACHOWICE – GKS NOWINY 1:3 (0:1)
0:1 Bartosz Papka (29), 0:2 Bartosz Papka (61), 1:2 Jakub Nowocień (89), 1:3 Jakub Olearczyk (90)
Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kam.). Widzów: około 200.

STAR: Dziułka - Kosztowniak, Gębura, Błaszczyk, Śmigielski, Kopeć (58. F. Anduła), Gołyski (86. Płatek), Sarwicki (69. Kidoń), Nowocień, Fabjański (74. Błażejewski), Marzec (69. Hamera). Trener: Arkadiusz Bilski.

NOWINY: Gugulski - Bujak (87. Niebudek), Hińcza, Papka, Szmalec, Cichoń, Kołodziejczyk (72. Szewczyk), Grzela (72. Gadomski), Olearczyk (90. Kawecki), Boszczyk, Blicharski (85. Dorowski). Trener: Mariusz Ludwinek.

Żółta kartka Artur Kidoń (Star).

To był dobry mecz z obu stron. Piłkarze Staru i Nowin stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych, ale skuteczniejsi byli goście. Choć kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby w 16 minucie strzałem z półobrotu Klaudiusz Marzec pokonał Bartosza Gugulskiego.
Tymczasem kilkanaście minut potem ładną główką popisał się Bartosz Papka i goście cieszyli się z prowadzenia. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie strzelając po ziemi tuż przy słupku.
Star zmniejszył dystans po główce Jakuba Nowocienia, ale minutę potem sprytnie w polu karnym gospodarzy zachował się Jakub Olearczyk i ustalił wynik meczu.
W drużynie gości pewnymi interwencjami imponował doświadczony Przemysław Cichoń. Z kolei w Starze z dobrej strony pokazali się młodzieżowcy Filip Anduła i Adam Hamera, którzy po wejściu na boisko wykazywali dużą ochotę do gry i pokazali kilka udanych zagrań.

Tuż przed meczem prezes Staru Emil Krzemiński i kierownik drużyny Rafał Obrębski wręczyli pamiątkową paterę Patrykowi Kosztowniakowi z okazji 10-lecia jego gry w Starze.

A przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych niedawno przyjaciół klubu: Przemysława Krzewickiego, Jacka Lewandowskiego, Michała Krzemińskiego, Janiny Bober oraz Kamila Pastuszkę (1 rocznica śmierci).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0