Porażki naszych zespołów piłki ręcznej na Olimpiadzie Młodzieży

PK
Obie reprezentacje Świętokrzyskiego poniosły porażki w drugich meczach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dla drużyny chłopców oznacza to odpadnięcie z walki o medale.

Drużyna dziewcząt, która w pierwszym meczu wysoko pokonała Podlaskie, w drugim spotkaniu turnieju w Karczewie musiała uznać wyższość Pomorskiego, przegrywając 18:23 (8:11).

W 14 minucie nasz zespół prowadził 8:6. – Początek meczu był w naszym wykonaniu bardzo dobry. Potem lekkiej kontuzji doznała nasza czołowa zawodniczka, Wiktoria Niebudek – mówił trener reprezentacji Świętokrzyskiego, Zygmunt Kamys. Nasze dziewczęta w ostatnim meczu grupowym zagrają w środę z Opolskim.

Świętokrzyskie: Arendarska, Klimas – Pietrzyk, Gad 1, Zygadlewicz, Munnich, Kania 2, Obarzanek 1, Kusiak 1, Niebudek 1, Gocał 4, Pastuszka 3, Wawrzycka 6.

Podobnie jak w pierwszym, przegranym meczu z Lubelskim, drużyna chłopców ze Świętokrzyskiego źle rozpoczęła spotkanie z Opolskim. W 9 minucie nasza drużyna przegrywała 2:6 i rywale do końca meczu powiększali prowadzenie. Porażka spowodowała, że nasz zespół stracił szanse na awans do stery medalowej i w środę rozegra w Ciechanowie swoje ostatnie spotkanie, z reprezentacją województwa łódzkiego.

Świętokrzyskie: Wodecki, Wałach – Szaniawski 2, Murzec, Kordos, Stawiarz 2, Miksiewicz 1, Schabowski, Haba, Winiarski 3, Mierzwiński 1, Zdziech 3, Wójcik, Urbanowski 2.