Powiat sandomierski przygotowuje się do ważnej drogowej inwestycji

(GOP)
sxc.hu
Droga powiatowa przebiegająca przez Sulisławice (gmina Łoniów) w stronę Bukowej zostanie zmodernizowana. Powiat ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Przebudowany zostanie odcinek o długości 613 metrów. Trasę tę pokonuje między innymi wiele pielgrzymek udających się do sulisławskiego sanktuarium.

Droga będzie miała nową nawierzchnię. Będzie również bezpieczniejsza dla pieszych, gdyż na całej długości powstaną chodniki.

- Ważną częścią zadania będzie budowa odwodnienia. Teraz woda spływa ze skarpy i zalewa drogę. Szczególnie niebezpieczne jest to w okresie zimowym - mówi Piotr Martyniak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Sandomierzu.

Przebudowa ma kosztować 930 tysięcy złotych. Z rządowego programu ma pochodzić połowa tej sumy, resztę kosztów pokryją po równo powiat i gmina Łoniów.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę intencyjną, w której zgodzili się zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie fundusze na inwestycję. Decyzja była jednogłośna.

Starosta Stanisław Masternak przyznaje, że najpierw planowano zgłoszenie do programu innej drogi - na terenie gminy Klimontów. Gmina ta nie była jednak w stanie wygospodarować pieniędzy potrzebnych na udział w inwestycji, ze względu na to, że współfinansuje inne kosztowne zadanie - dokończenie przebudowy trasy Obrazów - Klimontów. Podobnie było z innymi samorządami. Jedynym, który mógł spełnić warunek finansowy stawiany przez władze powiatu był Łoniów.

Remont drogi w Sulisławicach ma być wykonany w przyszłym roku.

Wideo

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 24.10.2013 o 21:35, Gość napisał:

Idż do groty bursztynowej kasę zostaw w domu.

Ni przypiął ni przyłatał !

O rzeczowe i tym bardziej prawdziwe odpowiedzi jakoś nie spieszno ?

Prawdziwie ktoś napisał, że nie zobaczymy ani jednej odpowiedzi bo głupiemu ludowi nie ma potzreby się tłumaczyć. Minie ze dwa tygodnie i sprawa ucichnie a na forum pojawią się kolejne wpisy jakim supermenem jest nasz PSLowski Starosta i temu podobne .............................. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
Gość
Idż do groty bursztynowej kasę zostaw w domu.
g
gość
W dniu 19.10.2013 o 20:42, 1213456 napisał:

Głupi  może nie głupi ? Lecz zadał wiele pytań a wszyscy Ci mądrzy jakoś nabrali wody w usta i milczą?Taka  jest to różnica. Jak się nie ma argumentów to się siłowo  gościa załatwia  czyli zwymyślać go i po chłopeczku, ....może da sobie luz .  Takich więcej potrzeba :)  którzy domagali się wyjaśnień np. o aferze ogórkowej, o drodze krajowej 79, o wójtowych dotacjach z Samborca, dlaczego w Złotej mają strajkować o drogę itp. Cisza o podatku dochodowym od rolników a do 1. I .2014 r. blisko !Przy okazji zapytam o tym co piszą ,jakim sposobem zatrudniono w Starostwie młodego ...ijaka ?Nie trzeba nikomu wygarnywać od najgorszych,wystarczy odpowiedzieć kulturalnie i wytłumaczyć w czym jest rzecz. Tak postępują uczciwi i nie skalani niczym ludzie.++++ JESTEŚ BEZ WINY TO BIERZ KAMIEŃ I UDERZ ! +++++znasz pochodzenie i skąd jest to zdanie ?

 

 

 

Znowu cisza ? chyba te wpisy niedotyczyły ludzi PSL -u ?

Znamienna cisza !

Prawdą jest nie tylko w tej sprawie lecz w podobnych wątkach których nam tu sporo wysypało, że głupi ciemny lud zapomni o tych sprawach. Nie zapomni ,bo milczenie oznacza przyznanie się do win. Gdyby było inaczej mielibyśmy rzeczowe uzasadnienia i rzeczowe odpowiedzi. Krzyżyk im na drogę !

1213456
W dniu 18.10.2013 o 11:00, Gość napisał:

ale ty głupi jesteś. postrasz przedszkolaka

 

Głupi  może nie głupi ? Lecz zadał wiele pytań a wszyscy Ci mądrzy jakoś nabrali wody w usta i milczą?

Taka  jest to różnica. Jak się nie ma argumentów to się siłowo  gościa załatwia  czyli zwymyślać go i po chłopeczku, ....może da sobie luz .  Takich więcej potrzeba :)  którzy domagali się wyjaśnień np. o aferze ogórkowej, o drodze krajowej 79, o wójtowych dotacjach z Samborca, dlaczego w Złotej mają strajkować o drogę itp. Cisza o podatku dochodowym od rolników a do 1. I .2014 r. blisko !

Przy okazji zapytam o tym co piszą ,jakim sposobem zatrudniono w Starostwie młodego ...ijaka ?

Nie trzeba nikomu wygarnywać od najgorszych,wystarczy odpowiedzieć kulturalnie i wytłumaczyć w czym jest rzecz. Tak postępują uczciwi i nie skalani niczym ludzie.

++++ JESTEŚ BEZ WINY TO BIERZ KAMIEŃ I UDERZ ! +++++

znasz pochodzenie i skąd jest to zdanie ?

G
Gość
W dniu 15.10.2013 o 16:05, gość napisał:

 Głupich nie sieją nie orzą a sami w mieście wschodzą!Wstyd tak się wyrażać jak Waść !Dlaczego nie zawiadamiasz Policji i Prokuratowa jeśli wiesz o przestępstwach. Uważaj bo możesz być ciągany za ukrywanie tych przestępstw !Nie ma anonimów w sieci - musisz o tym wiedzieć !

ale ty głupi jesteś. postrasz przedszkolaka

k
koszałek opałek
W dniu 15.10.2013 o 16:05, gość napisał:

 Głupich nie sieją nie orzą a sami w mieście wschodzą!Wstyd tak się wyrażać jak Waść !Dlaczego nie zawiadamiasz Policji i Prokuratowa jeśli wiesz o przestępstwach. Uważaj bo możesz być ciągany za ukrywanie tych przestępstw !Nie ma anonimów w sieci - musisz o tym wiedzieć !

 

Burok i kartofel ?

Mieszczuchy i wykształciuchy     w rodzaju mendy są     git !

g
gość
W dniu 14.10.2013 o 09:34, Gość napisał:

zapewniam  cie mendo, że nie potrzebuję twojej kasy, ale ty nie zabieraj mojej. i nie szczekaj już.nie ja jestem od wyłapywania waszych platform fakt,  ale ktoś to robić powinien. policja tego nie robi (nie wiem dlaczego - bo pewnie szczekacie jaka wam bieda i nie stać was na światła za 50 zł) więc wy jeździcie nieoświetleni w du*** mając prawo. i w tym wyraża się całe wasze buractwo kmiotku. i nie tylko w tym (zobacz skąd część z was "bierze" środki ochrony roślin - z ukrainy, poza jakąkolwiek kontrolą, łamiąc prawo) - mało cię obchodzi czym pryskasz i tak polaczki zjedzą co wyprodukujesz. jak wieść gminna niesie jeden z was ma już "zawiasiki" za handel takimi opryskami.mylisz się nadal: tysiące ludzi w tym kraju chcą działać na zasadach równości społecznej - tylko nie ty. a takich jak ja. którym nie podobają się wasze zwolnienia z opłat (krus) są tysiące w tym kraju.aha, przestań wierzyć już tuskowi, bo cie okłamuje. nie masz swojego rozumu , żeby pomyśleć- jak piszesz powyżej - nie masz.ps jesteś następnym śmietnikiem, który pochwala łamanie prawa - taka wasza mentalność. i ty mnie chcesz pouczać- śmieszne

 

 Głupich nie sieją nie orzą a sami w mieście wschodzą!

Wstyd tak się wyrażać jak Waść !

Dlaczego nie zawiadamiasz Policji i Prokuratowa jeśli wiesz o przestępstwach. Uważaj bo możesz być ciągany za ukrywanie tych przestępstw !

Nie ma anonimów w sieci - musisz o tym wiedzieć !

G
Gość
W dniu 13.10.2013 o 13:17, nie cyniczna menda napisał:

Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak Świnia. Nie wytrzymam -jak można bluzgać na drugiego ! Lepiej będzie jak weźmiesz melisę co wieczór , założysz bambosze i Polsat Play oglądniesz.   Twoje posty są odzwierciedleniem sfrustrowanego osobnika któremu nic się nie podoba oprócz własnego nosa. Była na forum już taka CYNICZNA -MENDA , która z braku poważnych argumentów -bluzgać wyłącznie potrafiła do niby buraków !Opamiętania człowieku. Nie ty jesteś  ! od wyłapywania nieoświetlonych platform. Miej pretensje do Policji za ich bierność, ale nie ma tak tragicznie ze swołoczą jak piszesz . Tylko Ty masz takie urojenia jak  poczucie krzywdy oraz dotowania ze swoich pieniędzy swołoczy. Gdybyś sprawdził i przyjął do wiadomości wszystko to co Tuskowa Rada Ministrów przyjęła do wiadomości w sprawie dochodowości rolników nie pisałbyś takich andronów. Żyjesz w propagandzie jaką wciskają ludziom, jak to wszyscy dokładają do rolnika. Pewnej grupie społecznej jest to bardzo na rękę by siać taki ferment w społeczestwie przeciwstawiając sobie miasto i wieś. Kilka osób wypowiadało się tutaj na forum w tym temacie a ty nadal swoje . Członkowie Tuskowej Rady Ministrów mają dokumenty,że chłopi są bardziej skubani przez fiskus niż miastowy a ty nadal swoją tezę. Wskaż wpisy innych osób które są twojego pokroju ?Nie ma takich ,bo nikt nie chce się nawet anonimowo tak zeszmacić jak ty ! Gdyby nie wieś i rolnicy "" żarłbyś"" wszystko z torebki wszystko w proszku jak sowieccy kosmonauci.Wyluzuj !

 

zapewniam  cie mendo, że nie potrzebuję twojej kasy, ale ty nie zabieraj mojej. i nie szczekaj już.

nie ja jestem od wyłapywania waszych platform fakt,  ale ktoś to robić powinien. policja tego nie robi (nie wiem dlaczego - bo pewnie szczekacie jaka wam bieda i nie stać was na światła za 50 zł) więc wy jeździcie nieoświetleni w du*** mając prawo. i w tym wyraża się całe wasze buractwo kmiotku. i nie tylko w tym (zobacz skąd część z was "bierze" środki ochrony roślin - z ukrainy, poza jakąkolwiek kontrolą, łamiąc prawo) - mało cię obchodzi czym pryskasz i tak polaczki zjedzą co wyprodukujesz. jak wieść gminna niesie jeden z was ma już "zawiasiki" za handel takimi opryskami.

mylisz się nadal: tysiące ludzi w tym kraju chcą działać na zasadach równości społecznej - tylko nie ty. a takich jak ja. którym nie podobają się wasze zwolnienia z opłat (krus) są tysiące w tym kraju.

aha, przestań wierzyć już tuskowi, bo cie okłamuje. nie masz swojego rozumu , żeby pomyśleć- jak piszesz powyżej - nie masz.

ps jesteś następnym śmietnikiem, który pochwala łamanie prawa - taka wasza mentalność. i ty mnie chcesz pouczać- śmieszne

G
Gość
W dniu 13.10.2013 o 19:17, gosc napisał:

nie dyskutujcie z takim gównem,nie przystoi !!!

Słusznie prawisz!!! walą tak te wsioki obornikiem,że lepiej trzymać się od nich  z daleka!

g
gosc
W dniu 13.10.2013 o 18:39, Gość napisał:

Wole jedzenie z biedronki niż ten wasz syf przygłupy! a jeśli chodzi o złodziejstwo, tak jak bur wiejski okrada Polske to np.biedronka musi jeszcze potrenować długie lata,żeby dojść do waszego poziomu złodzieje narodu polskiego! ich rozumie,bo inna nacja itd. a kim wy barachło jesteście?chyba mieszanką Rumuna z cyganem,bo tylko dej dej dej

 

 

nie dyskutujcie z takim gównem,nie przystoi !!!

G
Gość
W dniu 13.10.2013 o 16:40, Coco Chanel 5 ....z PGR-u napisał:

Wreszcie dowiedzieliśmy kim tak naprawdę jesteś !Ad.1. Z pewnością nie 100 % Polakiem i patriotą prawdziwy Polak na swojego ziomka nigdy ,przenigdy tak nie odpowie.Ad.2. Kiedy wspominasz o zakupach w Biedronce i chyba tam się zaopatrujesz w żywność to wiesz skąd ona pochodzi - znaczy się nie polska tylko portugalska.Ad.3. Zwolenniku Biedronki jeśli jest to dla Ciebie Super Market to z kim my tu mamy do czynienia ? Jesteś Supermenem nie na 100% a na 1000 % czego dowodem jest super inteligencja na poziome towarów w Biedronce.Ad.4. Twoje wywody nakazują ignorować towary DOBRE BO POLSKIE, należy zlikwidowa znak towarowy i konkurs na najlepszy wyrób TERAZ POLSKA , zaniechać wyborów  rolnika roku itp.konkursy. Deabiel ! który zaśmieca forum ! Wara z takimi odzywkami śmieciu !

Wole jedzenie z biedronki niż ten wasz syf przygłupy! a jeśli chodzi o złodziejstwo, tak jak bur wiejski okrada Polske to np.biedronka musi jeszcze potrenować długie lata,żeby dojść do waszego poziomu złodzieje narodu polskiego! ich rozumie,bo inna nacja itd. a kim wy barachło jesteście?chyba mieszanką Rumuna z cyganem,bo tylko dej dej dej

C
Coco Chanel 5 ....z PGR-u
W dniu 13.10.2013 o 15:38, Gość napisał:

O i proszę ,cham ze wsi nigdy nie zrozumie że czas jego płodów rolnych dawno minął-posłuchaj burku i pojmij.Do niczego już w obecnej chwili nie jesteś potrzebny,to raz a dwa to pochwal się do ku.rwy nędzy co masz w produkcji?jabłka?wsadż se je w d.upe,są w biedronce jak i reszta towaru! co masz burasie ze wsi i gdzie to sprzedajesz,powiedz?wy wsioki już nic nie macie oprócz jabłek a kalafiory czy kapustę i inne ch..je to ruski bierze-więc co mi tu bredzisz mendo że "gdyby nie wieś" albo jesteś starym trutniem z myśleniem powojennym albo wnuczkiem tego trutnia bo rozum masz typowy dla ogranicznika umysłowego ze wsi.

 

 

Wreszcie dowiedzieliśmy kim tak naprawdę jesteś !

Ad.1. Z pewnością nie 100 % Polakiem i patriotą prawdziwy Polak na swojego ziomka nigdy ,przenigdy tak nie odpowie.

Ad.2. Kiedy wspominasz o zakupach w Biedronce i chyba tam się zaopatrujesz w żywność to wiesz skąd ona pochodzi - znaczy się nie polska tylko portugalska.

Ad.3. Zwolenniku Biedronki jeśli jest to dla Ciebie Super Market to z kim my tu mamy do czynienia ? Jesteś Supermenem nie na 100% a na 1000 % czego dowodem jest super inteligencja na poziome towarów w Biedronce.

Ad.4. Twoje wywody nakazują ignorować towary DOBRE BO POLSKIE, należy zlikwidowa znak towarowy i konkurs na najlepszy wyrób TERAZ POLSKA , zaniechać wyborów  rolnika roku itp.konkursy.

 

Deabiel ! który zaśmieca forum ! Wara z takimi odzywkami śmieciu !

G
Gość
W dniu 13.10.2013 o 15:38, Gość napisał:

O i proszę ,cham ze wsi nigdy nie zrozumie że czas jego płodów rolnych dawno minął-posłuchaj burku i pojmij.Do niczego już w obecnej chwili nie jesteś potrzebny,to raz a dwa to pochwal się do ku.rwy nędzy co masz w produkcji?jabłka?wsadż se je w d.upe,są w biedronce jak i reszta towaru! co masz burasie ze wsi i gdzie to sprzedajesz,powiedz?wy wsioki już nic nie macie oprócz jabłek a kalafiory czy kapustę i inne ch..je to ruski bierze-więc co mi tu bredzisz mendo że "gdyby nie wieś" albo jesteś starym trutniem z myśleniem powojennym albo wnuczkiem tego trutnia bo rozum masz typowy dla ogranicznika umysłowego ze wsi.

A to wszystko tak nieudolnie z powodu braku wiedzy opryskiwane środkami ochrony roślin , że się do jedzenia nie nadaje!!!! Wątroba od tego puchnie i co dwie sekundy do toalety w konsekwencji kilometry zużytego papieru toaletowego. Zużycie paperu toaletowego natomiast , to znaczna szkodliwość dla środowiska ....

G
Gość

O i proszę ,cham ze wsi nigdy nie zrozumie że czas jego płodów rolnych dawno minął-posłuchaj burku i pojmij.Do niczego już w obecnej chwili nie jesteś potrzebny,to raz a dwa to pochwal się do ku.rwy nędzy co masz w produkcji?jabłka?wsadż se je w d.upe,są w biedronce jak i reszta towaru! co masz burasie ze wsi i gdzie to sprzedajesz,powiedz?wy wsioki już nic nie macie oprócz jabłek a kalafiory czy kapustę i inne ch..je to ruski bierze-więc co mi tu bredzisz mendo że "gdyby nie wieś" albo jesteś starym trutniem z myśleniem powojennym albo wnuczkiem tego trutnia bo rozum masz typowy dla ogranicznika umysłowego ze wsi.

n
nie cyniczna menda
W dniu 13.10.2013 o 00:07, Gość napisał:

każdy kto jeździ z nieoświetloną platformą po zmroku to swołocz - jeździsz? ale jak piszesz akceptujesz to, więc jesteś swołocz.może nawet komuś krzywdę zrobisz, ale co to chama obchodzi.a tak cię zapytam - ludzi na czarno zatrudniasz przy zrywaniu jabłek? he?? wino pod sklepem ciapiesz? he?mam się tobie przedstawić? - słabo prosisz (mina ma być pokorna, czapkę w rękach miętolić, łeb spuszczony, wzrok wbity w glebę) - tak prosimy, zapomniałeś jak cię uczono? 

Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak Świnia. Nie wytrzymam -jak można bluzgać na drugiego ! Lepiej będzie jak weźmiesz melisę co wieczór , założysz bambosze i Polsat Play oglądniesz.   Twoje posty są odzwierciedleniem sfrustrowanego osobnika któremu nic się nie podoba oprócz własnego nosa. Była na forum już taka CYNICZNA -MENDA , która z braku poważnych argumentów -bluzgać wyłącznie potrafiła do niby buraków !

Opamiętania człowieku. Nie ty jesteś  ! od wyłapywania nieoświetlonych platform. Miej pretensje do Policji za ich bierność, ale nie ma tak tragicznie ze swołoczą jak piszesz . Tylko Ty masz takie urojenia jak  poczucie krzywdy oraz dotowania ze swoich pieniędzy swołoczy. Gdybyś sprawdził i przyjął do wiadomości wszystko to co Tuskowa Rada Ministrów przyjęła do wiadomości w sprawie dochodowości rolników nie pisałbyś takich andronów. Żyjesz w propagandzie jaką wciskają ludziom, jak to wszyscy dokładają do rolnika. Pewnej grupie społecznej jest to bardzo na rękę by siać taki ferment w społeczestwie przeciwstawiając sobie miasto i wieś. Kilka osób wypowiadało się tutaj na forum w tym temacie a ty nadal swoje . Członkowie Tuskowej Rady Ministrów mają dokumenty,że chłopi są bardziej skubani przez fiskus niż miastowy a ty nadal swoją tezę. Wskaż wpisy innych osób które są twojego pokroju ?

Nie ma takich ,bo nikt nie chce się nawet anonimowo tak zeszmacić jak ty ! Gdyby nie wieś i rolnicy "" żarłbyś"" wszystko z torebki wszystko w proszku jak sowieccy kosmonauci.

Wyluzuj !

Dodaj ogłoszenie