Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Święto Plonów w Dwikozach. Rolnicy dziękowali za tegoroczne zbiory [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
Przed sceną sołectwa zaprezentowały swoje wieńce
Przed sceną sołectwa zaprezentowały swoje wieńce Klaudia Tajs
Rolnicy z powiatu sandomierskiego podziękowali w Dwikozach za tegoroczne plony. Mimo deszczu gminy zaprezentowały swoje wieńce. Był tradycyjny dożynkowy chleb i wiele atrakcji.

Po godzinie 13.40 rozpoczął się przemarsz Korowodu Dożynkowego na miejsce uroczystości - Stadion Sportowy KS Sparta Dwikozy, gdzie odprawiona została msza dożynkowa. Gospodarzami tegorocznych dożynek powiatowych byli Adam Burek z Dwikóz i Małgorzata Smardz z Obrazowa.

Podczas uroczystego otwarcia dożynek gospodarze przekazali chleb upieczony z tegorocznej mąki staroście sandomierskiemu Stanisławowi Masternakowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Tomaszowi Hukowi oraz wójtowi Dwikóz Markowi Łukaszkowi i przewodniczącemu Rady Gminy Markowi Koziełowi, prosząc, aby dzielili go sprawiedliwie.
Chlebem dożynkowym poczęstowani zostali także wszyscy uczestnicy imprezy. Dożynkowe wieńce, podobnie jak chleb zostały poświęcone.

Następnie głos zabrali wójt gminy Marek Łukaszek i sandomierski starosta Stanisławo Masternak. Starosta podziękował rolnikom i sadownikom, za to, że powiat sandomierski należy do najlepiej zagospodarowanych terenów w Polsce, a wykorzystanie środków unijnych jest bardzo wysokie. - Za to dziękuję lokalnym samorządom, wojewodzie i marszałkowi świętokrzyskiemu - mówił starosta. - Bez tej współpracy nie byłoby tak dobrego efektu. To pokazuje, że da się żyć z tego gospodarstwa. Trzeba powiedzieć prawdę, że wyżywienie narodu to jest misja i za to dziś Państwu dziękuję.
Do podziękowań i życzeń dołączyli się przedstawiciele władz Rejonu Ostrogskiego na Ukrainie i Pińska na Białorusi, z którymi powiat sandomierski utrzymuje kontakty partnerskie.

Następnie sołectwa reprezentujące poszczególne gminy powiatu zaprezentowały swoje wieńce i gminy z włodarzami na czele. Na placu przed sceną można było podziwiać dziewięć misternie uwitych wieńców dożynkowych. Każdy wieniec został ośpiewany. Wystąpiły zespoły folklorystyczne, Koła Gospodyń Wiejskich i dzieci.
Podczas dożynek podsumowano i wręczono nagrody zwycięzcom eliminacji powiatowych konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku w 2018 roku ”. Ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Po części oficjalnej był blok muzyczno artystyczny. zaprezentował się Zespół „CASANDRA:, po którym na scenie pojawił się Bogdan Borowski wokalista zespołu Milano w latach 1993 - 2000”. W programie był także występ zespołu „CLAUDI” i zabawa taneczna pod gwiazdami.

Przez cały czas trwania imprezy na stadionie prezentowane były stoiska przygotowane przez gminy, było na nich wiele smakowitości, którymi można było się częstować. Swoją ofertę przedstawiło kilka instytucji oraz firmy, między innymi z branży rolnej. Byli pszczelarze i członkowie kół łowieckich. Specjalne atrakcje czekały na najmłodszych. Organizatorzy zaprosili także do wspólnego poczęstunku.

(Źródło: Newsroom 360)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie