Wybierz miasto:
  Powrót do formy po porodzie naturalnym

  Powrót do formy po porodzie naturalnym

  LB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Powrót do formy po porodzie naturalnym
  Bolesne i wyczerpujące fizycznie wydarzenie, jakim jest poród naturalny, oprócz radości z powitania na świecie dziecka, pozostawia też pozornie nieodwracalne zmiany w ciele kobiety. Nieprzyjemne przypadłości i dolegliwości wcale nie muszą kłaść się cieniem na życiu młodej mamy.
  Powrót do formy po porodzie naturalnym
  - Maluch urodzony siłami natury jest bardziej odporny i lepiej rozwija się emocjonalnie. U kobiety jednak taki poród doprowadza do mniej lub bardziej zaawansowanych zmian w strukturze pochwy. Odpowiedzialne za to są struktury kolagenowe, które w trakcie porodu ulegają bardzo znaczącemu rozciągnięciu, a często również rozerwaniu. To z kolei uszkadza swego rodzaju rusztowanie podtrzymujące pochwę, pęcherz moczowy i końcowy odcinek jelita grubego - tłumaczy profesor doktor habilitowany Mariusz Zimmer, Kierownik Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

  To nieuniknione

  Niestety dyskomfortu po urodzeniu dziecka uniknąć się nie da. W zależności od tego, jak poród przebiegał, w jego następstwie kobieta może borykać się z problemem poszerzonego wejścia do pochwy, a tym samym narzekać na pogorszenie jakości doznań podczas współżycia. Ponadto częstymi przypadłościami jest także wysiłkowe nietrzymanie moczu czy obniżenie i wypadanie pochwy.

  - Ryzyko wystąpienia tych zmian młoda mama może w pewnym stopniu zminimalizować. W okresie połogu należy unikać ciężkiej pracy fizycznej, czynności wymagających parcia i regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, na przykład wykonując ich skurcze podczas siedzenia – dodaje profesor Zimmer.


  Pomoże laser

  Postęp techniki daje możliwość nieinwazyjnego leczenia praktycznie wszystkich dolegliwości doskwierających mamom po porodzie drogami natury, bez konieczności poddawania się zabiegom operacyjnym. Nowoczesny laser MonaLisa Touch przy pomocy wprowadzanej do pochwy specjalnie skonstruowanej głowicy wysyła odpowiednio dobraną wiązkę promieniowania do powierzchniowej warstwy ściany pochwy. Pobudza to organizm do odnowienia struktur kolagenowych. Efektem zabiegu jest regeneracja błony śluzowej, zwiększenie elastyczności, sprężystości, a co najważniejsze zmniejszenie objętości pochwy. Do niewątpliwych korzyści należy również zaliczyć znaczne zmniejszenie ryzyka obniżenia narządu rodnego, czy wystąpienia objawów nietrzymania moczu.

  Sam zabieg laserem MonaLisa Touch jest bezbolesny, trwa około 15 minut. Pacjentka natychmiast może wrócić do normalnego funkcjonowania. Efekt zabiegu widoczny jest po 3-4 tygodniach, a pełny po 6 tygodniach. Widoczna poprawa następuje już po pierwszym zabiegu, jednak w celu jej utrwalenia zaleca się wykonanie kolejnego w ostępie kilku tygodni.

  MonaLisa w Kielcach


  Od kilku miesięcy kielczanki oraz mieszkanki województwa świętokrzyskiego chcące skorzystać z nowoczesnej ginekologii estetycznej, nie muszą już jeździć do Warszawy, Krakowa, czy Wrocławia. Leserem MonaLisa Touch dysponuje mieszczące się przy ulicy Podklasztornej 120/2 w Kielcach Centrum Medycyny Intymnej Gemma. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zabiegów laserowych, a także wielu innych zabiegów z zakresu nowoczesnej ginekologii estetycznej warto odwiedzić stronę internetową Centrum www.gemma-intima.pl, lu skontaktować się z konsultantką pod numerem telefonu 602-182-321.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 23 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »

  Polecamy

  1 3 4 5 ... 9 »