Waldemar Mazgaj
Szymon Grabowski w pierwszym roku pracy z Resovią zanotował nie lada sukces, awans do 2 ligi! Krzysztof Kapica
Piłkarze Resovii ograli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 i na kolejkę przed końcem jako pierwsi w Polsce zapewnili sobie awans do 2 ligi. Gratulujemy!

By nie oglądać się na wyniki innych meczów Resovia musiała wygrać i... „pasiaki” od początku rzuciły się na rywali. Ofensywna gra i dobrze wykonywane stałe fragmenty gry już w pierwszych 9 minutach mogły dać trzy gole, ale Hass, Domoń i Ogrodnik nie potrafili pokonać „elektrycznego” bramkarza KSZO.

Aktywny Hass w 21. i 23. minucie po raz kolejny zatrudnił Olszewskiego, który do tej pory był górą. Na dodatek rzeszowian chwilę później oblał zimny prysznic, bo strzał życia wyszedł Smuczyńskiemu. Pomocnik gości miał ponad 40 m od braki Resoovii, ale zauważył, że Pietryka jest wysunięty i zaskakującym strzałem z powietrza posłał piłkę do siatki.

Gol ten na chwilę ostudził zapędy ekipy w biało-czerwonych trykotach, ale już po chwili sunęły kolejne ataki na bramkę „kszoków”. Strzał Ogrodnika z 16 m jeszcze nie sięgnął celu, ale po chwili „pasiaki” dostały wapno po faulu na aktywnym Hassie.

- Co mam powiedzieć. Trzęsły mi się trochę nogi, ale jeszcze wczoraj po treningu zostałem poćwiczyć kilka „jedenastek” i czułem się pewnie – mówił Bartek Buczek, który mocnym strzałem w prawy róg dał remis.

Resovia poszła za ciosem. Hass i Ogrodnik jeszcze nie pokonali Olszewskkiego, ale po kolejnym rogu do bramki KSZO potężnie trafił Barszczak. To był gol do szatni, ale miejscowi na tym nie poprzestali i już po chwili 17. bramkę w sezonie zdobył Buczek, wykorzystując doskonałe zagranie Ogrodnika.

„2 liga, 2 liga, Resovia” – skandowali fani na Wyspiańskiego przez całą przerwę, a po zmianie stron biało-czerwoni szanowali piłkę i pilnowali bezpiecznego wyniku. Goście nie mieli pomysłu na zdobycie kontaktowej bramki.

W 61. minucie było już w zasadzie po meczu; po najładniejszej akcji meczu zaczętej przez Drobota i trzeciej asyście w meczu Ogrodnika do bramki KSZO trafił Kaliniec!

„100 tysięcy to za mało, by Resovię pokonało” - skandowali fani Resovii, nawiązując do plotek o tym, że Motor premiował zespół z Ostrowca taką kwotą, w przypadku odebrania punktów zespołowi z Rzeszowa. Na konferencji prasowej odniósł się do tego trener Przemysław Cecherz: - Dopóki ja prowadzę KSZO mój zespół się tak nie sk...i!

„Bogatemu nawet byk się ocieli” – mówi znane powiedzenie. Dlatego nawet rzut karny, podyktowany w 72. minucie przeciwko Resovii, nie dał gola ekipie gości. Persona strzelił w lewy róg, ale tak słabo, że Pietryka złapał piłkę.

- Gdy prowadzimy dwoma-trzema golami wkrada się spokój. Udało się złapać karnego i obeszło się nawet bez dobitki – cieszył się Marcin Pietryka, bramkarz Resovii. - Jest teraz ogromna radość. Możemy świętować, bo było parę awansów w moim życiu i każdy jest szczególny, a ten jest w tej chwili najważniejszy. Już nie możemy się doczekać na tę drugą ligę. Czy zagram jeszcze w przyszłym sezonie? Nie wiem, zobaczymy!

Po meczu była feta na trybunach i murawie. Rzeszowscy piłkarze odebrali nagrody od fundacji „Pro Resovia” oraz prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby. „2 liga, 2 liga, Resovia” – niosło po całym osiedlu Kmity.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu 3 ligi, Resovia Rzeszów pokonała w sobotę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 i zapewniła sobie awans do 2 ligi.RELACJA Z MECZU

Resovia pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 i zap...

Resovia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (3:1)

Bramki: 0:1 Smuczyński 24, 1:1 B. Buczek 36-karny, 2:1 Barszczak 45, 3:1 Buczek 45+2, 4:1 Kaliniec 61.

Resovia: Pietryka 7 – Kantor 7, Domoń 7, Barszczak żk 8, Drobot 8 (80 Cach) – Ogrodnik 9 (77 Adamski), Kaliniec 8 (67 Pyrdek), Frankiewicz żk 7, Feret 7 – Hass 8 (89 Twardowski), B. Buczek 8 (60 Kwiek żk 6). Trener Szymon Grabowski.

KSZO: Olszewski – Cheba, Kudryavtsev (46. Mąka), Mężyk, Janik – Smuczyński (71 Kapsa), Czajkowski żk, Sarwicki żk, Persona – Kamiński żk, Jamróz (68 Puton żk). Trener Przemysław Cecherz.

Sędziował Czerwień (Myślenice). Widzów 999.

Opinie trenerów:

Przemysław Cecherz (KSZO)Zasłużyliście na ten awans, byliście wiosną najlepszym zespołem. Dzisiaj obnażyliście te mankamenty, które znałem w zespole od początku rundy i zawsze się dziwiłem, czemu rywal tego nie wykorzystuje. Dzisiaj Resovia wykorzystała je w stu procentach. Było nam trochę przykro, gdy kibice krzyczeli o stu tysiącach złotych, bo póki ja jestem w Ostrowcu to KSZO się nie sk...i. Za dużo człowiek ma do stracenia w życiu, żeby za parę groszy się k...ć.

Szymon Grabowski (Resovia)Osiągnęliśmy to, na co czekał cały sportowy Rzeszów i wszyscy, który chcieli 2 ligi w Rzeszowie. Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy walczyli w każdym meczu przez 90 minut, całemu sztabowi z Rafałem Rajzerem na czele. Prywatnie dziękuję mojej żonie, bo gdyby nie jej wsparcie byłoby mi bardzo ciężko, bo odwala w domu dużo dobrej roboty, przez co mi jest łatwiej. Dałem słowo, że ogolę głowę, ale broda zostanie i słowa dotrzymam, bo u mnie słowo droższe od pieniędzy.

Materiał oryginalny: Powrót Resovii do 2 ligi po pięciu latach po ograniu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 [RELACJA] - Nowiny