Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstają słupy pylonowe na moście nad Kamienną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zobacz zdjęcia

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Warunki pogodowe pozwoliły wykonawcy ponownie wejść na teren budowy i kontynuować prace na drodze wojewódzkiej numer 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zobacz w galerii zdjęć co się dzieje na mście
Warunki pogodowe pozwoliły wykonawcy ponownie wejść na teren budowy i kontynuować prace na drodze wojewódzkiej numer 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zobacz w galerii zdjęć co się dzieje na mście MŁG
Prace na moście w Ostrowcu Świętokrzyskim idą pełną parą i zgodnie z harmonogramem. Będzie to nowoczesny, pylonowy obiekt. To jeden z elementów remontu drogi wojewódzkiej numer 754.

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje pylonowy most

W Ostrowcu Świętokrzyskim remontowana jest droga wojewódzka 754. Jej odcinek przebiega przez centrum miasta w tym także przez Aleję 3 Maja i most nad Kamienną.

Przez rzekę, nowoczesnym, pylonowym mostem pojedziemy już w październiku. Nowy most będzie miał 97 metrów całkowitej długości i będzie architektonicznie nawiązywał do istniejącej kładki na rzece Kamiennej. Wykonany będzie jako jednoprzęsłowy podwieszony do pylonu o wysokości 27 metrów. Jego wygląd ma być wyjątkowo efektowny.

Warunki pogodowe pozwoliły wykonawcy ponownie wejść na teren budowy i kontynuować prace na drodze wojewódzkiej numer 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Radna sejmiku województwa świętokrzyskiego, Magdalena Zieleń podkreśla, że prace idą bardzo szybko i sprawnie.

Powstają słupy pylonowe na moście nad Kamienną w Ostrowcu - zobacz galerię zdjęć

- Inwestycja jest realizowana w bardzo dobrym tempie i zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik tego roku. W zakresie drogowym obecnie prowadzone są prace brukarskie w kilku miejscach na inwestycji. Wykonawca czeka na sprzyjające warunki atmosferyczne żeby ułożyć warstwę asfaltową na zamkniętym wlocie skrzyżowania z ulicą Polną. Na samym moście ostatnio wydarzyło się bardzo wiele. Zamontowano podstawy elementów stalowych słupów pylonowych. Trwa właśnie betonowanie kolejnych elementów mostu, a najprawdopodobniej początkiem marca uda się zamontować docelowe elementy stalowe pylonu co z kolei pozwoli na montaż lin podwieszających pomiędzy pylonem a przęsłem i coraz bardziej będzie widoczny przyszły kształt naszego mostu

– dodała Magdalena Zieleń.

Wiosną 2024 roku będziemy mogli zobaczyć połączone brzegi rzeki Kamiennej. Planowane oddanie do użytku obiektu nastąpi na przełomie października i listopada 2024 roku.

Remont mostu to element przebudowy drogi wojewódzkiej numer 754. Inwestycja obejmuje przebudowę blisko dwukilometrowego odcinka tej drogi, która przebiega przez centrum miasta.

Przebudowie ulegnie 7 skrzyżowań w ciągu przebudowywanej drogi wojewódzkiej numer 754. Powstaną dwa nowe ronda w tym jedno turbinowe, trzy skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, co znacznie upłynni ruch pojazdów oraz poprawi bezpieczeństwo. Skrzyżowania z sygnalizacją świetlną będą na połączeniu ulicy Radwana i Jana Pawła II, na połączeniu ulicy Polnej i Radwana, jak również na skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego i Alei 3 Maja. Oprócz tego powstanie rondo turbinowe przy połączeniu ulicy Denkowskiej i Radwana oraz rondo typowe na połączeniu ulicy Denkowskiej i Słowackiego. W ramach rozbudowy przewidywana jest budowa obustronnych chodników wraz ze zjazdami do posesji. Zaprojektowana została także budowa ciągu rowerowego, przebiegającego na odcinku Alei 3 Maja po lewej stronie drogi wojewódzkiej, na odcinku ulicy Okólnej i ulicy Denkowskiej po stronie prawej. Na odcinku ulicy Radwana zaprojektowano ciąg rowerowy po obu stronach jezdni. Komunikację zbiorową ułatwi 8 zatok autobusowych, a miejsca postojowe umożliwią bezpieczne parkowanie.

Niestety nie będzie przebudowana kładka dla pieszych nad rzeką Kamienną przy moście.

Koszt całego zadania czyli remontu drogi wojewódzkiej to prawie 137 milionów złotych, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi niecałe 87 milionów złotych. Reszta kwoty, czyli blisko 50 milionów złotych pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Powstają słupy pylonowe na moście nad Kamienną w Ostrowcu - zobacz galerię zdjęć

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie