Powstał klub KSZO 1929 Ostrowiec. Zagra w "okręgówce"

  Powstał klub KSZO 1929 Ostrowiec. Zagra w "okręgówce"

  Rafał Soboń

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dariusz Łata (z prawej) i prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński chwilę po ogłoszeniu informacji o powołaniu klubu KSZO 1929 Ostrowiec.

  Dariusz Łata (z prawej) i prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński chwilę po ogłoszeniu informacji o powołaniu klubu KSZO 1929 Ostrowiec. ©fot. Rafał Soboń

  Powstały po przeniesieniu z Bodzechowa KSZO 1929 wystartuje w klasie okręgowej. To sposób na ratowanie piłki w Ostrowcu.
  Dariusz Łata (z prawej) i prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński chwilę po ogłoszeniu informacji o powołaniu klubu KSZO 1929 Ostrowiec.

  Dariusz Łata (z prawej) i prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński chwilę po ogłoszeniu informacji o powołaniu klubu KSZO 1929 Ostrowiec. ©fot. Rafał Soboń

  KSZO 1929 OSTROWIEC ALTERNATYWĄ

  Przeniesienie drużyny seniorów Jandaru Bodzechów do Ostrowca to sposób władz miasta na ratowanie piłki nożnej w Ostrowcu. Nowy klub pod szyldem KSZO 1929 wystartuje w rozgrywkach ligi okręgowej, w której występował dotychczas Jandar.

  W czwartek w Urzędzie Miasta prezydent Ostrowca - Jarosław Wilczyński ogłosił, że w mieście powstał nowy podmiot piłkarski i nie ma on żadnego związku z KSZO SSA, który jest w bardzo trudnej sytuacji finansowo-organizacyjnej.
  - W najbliższy wtorek na zebraniu zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zostanie przedstawiona propozycja występowania w lidze okręgowej w miejsce dotychczasowej drużyny Jandaru Bodzechów nowego klubu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, z siedzibą w Ostrowcu przy ulicy Świętokrzyskiej 11 - rozpoczął czwartkowe spotkanie w Urzędzie Miasta prezydent Ostrowca, Jarosław Wilczyński.

  KLUB BEZ DŁUGÓW

  Wtorkowa decyzja ma być formalnością, bowiem przedstawiciele miasta już wcześniej konsultowali ze związkiem swoje zamiary. Powstały klub rozpocznie swoje rozgrywki na poziomie klasy okręgowej, a swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej. Barwy pozostaną pomarańczowo-czarne, a klub wystartuje pod nazwą KSZO 1929 Ostrowiec Św. Jak zapewnia prezes Dariusz Łata, jego klub nie ma i nigdy nie miał żadnych długów.  W ten sposób miasto zabezpiecza się na wypadek ewentualnego ogłoszenia upadłości przez KSZO SSA, który przeżywa ciężkie chwile i zrezygnował z organizacji sobotniego drugoligowego spotkania ze Stalą Stalowa Wola, oddając punkty walkowerem. Na 4 sierpnia zaplanowano zebranie akcjonariuszy KSZO SSA na którym powinny zapaść kluczowe decyzje co do dalszego funkcjonowania spółki. Po rezygnacji Rafała Wójcika z funkcji trenera II-ligowego zespołu, zajęcia z piłkarzami prowadził Marek Pastuszka, przypominały one jednak bardziej roztrenowanie, a w czwartek trening KSZO został odwołany.

  KSZO SSA I KSZO 1929

  Prezydent Ostrowca podtrzymał swoje wcześniejsze obietnice dotyczące wsparcia w postaci stypendiów dla przeżywającego poważny kryzys KSZO SSA. Również Celsa Huta Ostrowiec nie odwróci się od klubu i w myśl obowiązującej do końca tego roku umowy będzie wspierać klub na dotychczasowych zasadach. Być może akcje spółki nabędzie Marek Profus, o którym od pewnego czasu mówi się, że to właśnie on poukłada sprawy w klubie i wyprowadzi go na prostą. Patrząc jednak na nieudane próby nawiązania współpracy przez Koronę Kielce i Juventę Starachowice, sprawa wydaje się niezwykle trudna.

  Najbliższe dni pokażą, czy jest szansa na funkcjonowanie w Ostrowcu dwóch klubów piłkarskich.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (96)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (96) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo