Pożar w dyskotece w miejscowości Żelisławiczki. Strażacy w...

  Pożar w dyskotece w miejscowości Żelisławiczki. Strażacy w akcji

  elzem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pożar w dyskotece w miejscowości Żelisławiczki. Strażacy w akcji

  ©PSP Włoszczowa

  Prawie 2/3 dachu zostało zniszczone przez ogień, do tego wyposażenie, nagłośnienie i wnętrze - straty będą duże - mówią strażacy o pożarze dyskoteki Hangar w miejscowości Żelisławiczki, w gminie Secemin, w powiecie włoszczowskim.
  Pożar w dyskotece w miejscowości Żelisławiczki. Strażacy w akcji

  ©PSP Włoszczowa

  O ogniu w dyskotece strażacy zostali powiadomieni przed godziną 6 w środowy poranek. - Na miejsce pojechały najpierw trzy zastępy z włoszczowskiej straży pożarnej oraz miejscowe Ochotnicze Straże Pożarne - opowiadał Tomasz Szymański z włoszczowskiej straży pożarnej.

  Po dojeździe jednostek okazało się, że ogień wydostaje się już spod niemal całej połaci dachu. - Budynek jest murowany, pokryty blachą z drewnianą więźbą dachową. Gdy dotarliśmy na miejsce obiekt był zamknięty, w środku też nikogo nie było - wyjaśniał Tomasz Szymański.

  Strażacy przystąpili do akcji gaszenia dyskoteki. - W szczytowej fazie naszych działań na miejscu było 13 wozów strażackich, w tym dwa z podnośnikami. Według wstępnego szacunku zniszczone zostało 2/3 dachu, część pokrycia zapadła się do środka. Straty raczej będą spore, bo dach będzie w zasadzie w całości do wymiany, do tego ogień zniszczył też wyposażenie tego obiektu: loże, nagłośnienie, niemal całą elektronikę - wyliczał Tomasz Szymański.

  Strażacy po kilku godzinach opanowali ogień, ale długo trwało dogaszanie i sprawdzanie czy w podwieszanym suficie nie ma zarzewi ognia. Do ustalenia przyczyn powstania pożaru zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

  Klub Hangar hucznie otwarty został jesienią 2016 roku. Wcześniej w tym miejscu była dyskoteka Mikołaj - w latach 90. lokal popularny wśród okolicznych mieszkańców.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. ROŚNIE PŁACA MINIMALNA - ILE WYNOSI?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (36)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (36) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce