sportowy24
  Poznaj nominowanych w Plebiscycie Sportowym i zagłosuj. Dziś...

  Poznaj nominowanych w Plebiscycie Sportowym i zagłosuj. Dziś przedstawiamy Daniela Adamca (WIDEO)

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Daniel Adamiec w 2015 roku został mistrzem kraju seniorów i młodzieżowców. Marzy o starcie na igrzyskach olimpijskich
  Dziś prezentujemy Państwu pierwszego ze sportowców, którzy naszym zdaniem zasłużyli na wyróżnienie w 2015 roku. Jest nim Daniel Adamiec, pięściarz Rushh Kielce.

  Plebiscytowa kapituła wytypowała 30 sportowców i 12 trenerów, którzy naszym zdaniem zasłużyli na wyróżnienie. Będziemy ich prezentować na łamach „Echa Dnia”, by ułatwić Państwu głosowanie. Pełna lista nominowanych sportowców i trenerów znajduje się na naszej stronie internetowej www.echodnia.eu.

  Daniel Adamiec to mistrz Polski seniorów w 2015 roku

  Daniel Adamiec to bez wątpienia jeden z najzdolniejszych pięściarzy młodego pokolenia w Polsce.
  W 2015 roku wygrał dwie najważniejsze imprezy w kraju, w których wystartował - został mistrzem Polski seniorów i mistrzem Polski młodzieżowców. W tych drugich mistrzostwach zmienił kategorię na wyższą (z 64 kg na 69 kg), i choć to zawsze dla sportowca trudny moment, to w znakomitym stylu wywalczył złoto. Reprezentował też Polskę na mistrzostwach Europy, ale przegrał pierwszy pojedynek z Niemcem 1:2, zdaniem wielu obserwatorów niesłusznie. - To mnie nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie, chcę być jeszcze lepszy i wrócić na mistrzostwa Europy. Marzę też o igrzyskach olimpijskich. Będzie już trudno zakwalifikować się do Rio de Janeiro, ale Tokio 2020 jest realne - mówi Daniel, którego największym kibicem jest sympatia Paulina. W tym roku Daniel rozpoczął też naukę na kierunku wychowanie fizyczne we Wszechnicy Świętokrzyskiej. Swoje życie wiąże ze sportem.

  Daniel Adamiec ma 20 lat. W 2015 roku potwierdził, że jest najlepszym pięściarzem swojej kategorii w Polsce. W maju zdobył mistrzostwo Polski seniorów w wadze do 64 kg, a w październiku młodzieżowe mistrzostwo Polski w kategorii do 69 kg. Reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy seniorów. Student pierwszego roku Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Wolny czas najchętniej spędza z dziewczyną Pauliną.

  Zagłosuj w plebiscycie

  Wybieramy najlepszego sportowca w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking  Wybieramy najlepszego trenera w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking  Wybieramy 10 najpopularniejszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWS.numer kandydata.

  Wybieramy trzech najpopularniejszych trenerów województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWT.numer kandydata.

  Cena SMS-a 1,23 złotego z VAT. Głosowanie za pomocą SMS, Facebooka i portalu kończy się 25 stycznia 2016 roku o godzinie 24. Uwaga: 1 SMS - 10 punktów, 1 głos przez Facebooka - 2 punkty, jeden głos za pomocą portalu - 1 punkt. Głosy na kuponie - sportowiec i trener - po 10 punktów.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone