Poznaliśmy szachowego mistrza Skarżyska-Kamiennej

Paweł Wełpa
W weekend w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w Szachach Standardowych. Nie obyło się bez niespodzianek.

Była to już czwarta edycja mistrzostw w tej formule szachowej. O miano najlepszych oraz puchary i nagrody rywalizowało ponad dwudziestu szachistów. Do zawodów stawiło się sporo młodzieży.

Mistrzem Skarżyska w szachach na rok 2019 został Kamil Młynarski, który wyprzedził Varduhi Karapetyan, a trzeci był Marcin Pomagalski.

Tuż za podium uplasował się Piotr Paździerz, który tym samym wygrał klasyfikację juniorów.

Najlepszym skarżyszczaninem był Łukasz Szymańczyk, drugi był Jakub Herka, a trzeci Jakub Jedynak. Zawodnicy ze Skarżyska zajęli w klasyfikacji generalnej odpowiednio 10, 11 i 12 miejsce.

Turniej odbył się pod patronatem prezydenta Skarżyska, a najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, finansowe oraz puchary i dyplomy rąk dyrektor MCK Katarzyny Michnowskiej-Małek, organizującej zawody Katarzyny Tambor i sędziego mistrzostw Aleksandra Kędzierskiego.

Kolejne szachowe imprezy w Skarżysku już wkrótce. 16 i 17 marca odbędzie się turniej weekendowy FIDE, a 3 maja, dla uczczenia Święta Konstytucji, Mistrzostwa Skarżyska w Szachach Szybkich.