Prawo w Kielcach od października

  Prawo w Kielcach od października

  /dota/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W tym budynku WSEiA od października chętni rozpoczną studia na kierunku prawo.

  W tym budynku WSEiA od października chętni rozpoczną studia na kierunku prawo. ©Ł. Duraziński

  Już od października będzie można studiować prawo w Kielcach. Kierunek ten uruchomiła Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji.
  W tym budynku WSEiA od października chętni rozpoczną studia na kierunku prawo.

  W tym budynku WSEiA od października chętni rozpoczną studia na kierunku prawo. ©Ł. Duraziński

  Trwa nabór. Chętni już mogą składać dokumenty.
  - Dotychczas każdy, kto chciał studiować na tym kierunku musiał jechać do Krakowa albo Lublina. Teraz może zostać z Kielcach - mówi doktor Tadeusz Dziekan, kanclerz Wyższej Szkoła Ekonomii i Administracji w Kielcach.

  Starania uczelni o uruchomienie tego kierunku trwały już od lutego. Wtedy uczelnia złożyła wniosek, który poprzedziła długa i staranna procedura jego opracowania.
  - Wszystko musiało być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Przede wszystkim musieliśmy pozyskać kadrę, tzn. sześciu pracowników samodzielnych, czyli profesorów, oraz doktorów prawa i to z różnych dyscyplin - wyjaśnia Tadeusz Dziekan.
  - Co ważne, absolwenci prawa w naszej uczelni będą mieli takie same uprawnienia, jak absolwenci uczelni publicznych. Będą mogli ubiegać się o aplikację prokuratorską, adwokacką, sądową, notarialną albo radcowską.
  Nabór na prawo ruszył wczoraj i potrwa do 30 września. Opłata za miesiąc nauki na studiach dziennych wynosi 330 złotych, zaś na studiach zaocznych 290 złotych. Nie ma egzaminów wstępnych. - Dysponujemy i kadrą i bazą lokalową, w związku z tym możemy przyjąć wszystkich zainteresowanych - zapowiada doktor Dziekan. - O tym, kto zostanie, zadecyduje tak zwana selekcja naturalna. Studiować będą tylko ci, którzy poradzą sobie z zaliczeniami przedmiotów i z egzaminami.

  W pierwszym semestrze nauki wszystkich studentów pierwszego roku obejmuje promocja. Płacą 50 procent czesnego. Opłata rekrutacyjna przy składaniu dokumentów wynosi 450 złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo