Prezes Korony Kielce Marek Paprocki nie wyklucza wycofania drużyn z rozgrywek (WIDEO)

(DOR)
Prezes Marek Paprocki
Prezes Marek Paprocki Łukasz Zarzycki
Wtorkowa konferencja w siedzibie Korony została zwołana po tym, jak w poniedziałek Rada Miasta nie przegłosowała przekazania kwoty 7,8 miliona złotych. Jest ona niezbędna do dalszego funkcjonowania kieleckiego klubu.

Zobacz zapis RELACJI LIVE Z KONFERENCJI PREZESA KORONY KIELCE

Upadłość spółki nie została ogłoszona. Do 12 stycznia musi się rozstrzygnąć, czy taka decyzja będzie podjęta.

O sytuacji Korony w specjalnym oświadczeniu poinformował prezes klubu Marek Paprocki. -Decyzja Rady Miasta oznacza, że zarząd Korony S.A. znając sytuację finansową spółki uniemożliwiającą zaciąganie kolejnych zobowiązań, również tych związanych z okresem przygotowawczym przed rundą wiosenną bieżącego sezonu piłkarskiego, zmuszony jest rozważyć możliwość złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Ewentualna decyzja w tej materii zostanie podjęta po sporządzeniu bilansu spółki na dzień 29 grudnia 2014 roku i opracowaniu odpowiednich dokumentów w terminie przewidzianym przepisami prawa upadłościowego i naprawczego, to jest 14 dni od dnia podjęcia wskazanej powyżej uchwały Rady Miasta Kielce - poinformował prezes Marek Paprocki.

Dodał też, że zarząd Korony nie wyklucza, że w związku z brakiem możliwości prowadzenia dalszej działalności, będzie zmuszony do wycofania z rozgrywek piłkarskich drużyn Korony, a więc zespołu z ekstraklasy, drużyny rezerw z trzeciej ligi oraz zespołów juniorskich. - Musimy jednak mieć świadomość, iż wycofanie drużyn z rozgrywek, a w szczególności wycofanie z rozgrywek ekstraklasy, może mieć konsekwencje idące dużo dalej, niż tylko utratę wpływów z praw medialnych i marketingowych, nie mówiąc o stratach wizerunkowych klubu i miasta Kielce - zaznaczył prezes Paprocki.

W dalszej części konferencji prezes Korony Marek Paprocki, przewodniczący Rady Nadzorczej Janusz Koza i mecenas Krzysztof Król odpowiadali na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy.

Marek Paprocki zaznaczył, że kwota, o której mówiła poprawka do budżetu, pozwoliłaby nie tylko na spłacenie zaległości wobec zawodników i różnych instytucji, ale również na funkcjonowanie klubu do końca obecnego sezonu.

Dodał, że jest przygotowany plan polegający na ograniczeniu kosztów funkcjonowania spółki oraz obniżenia wynagrodzeń piłkarzy. -Takiego radykalnego obniżenia kosztów możemy dokonać z chwilą zakończenia tego sezonu z uwagi na kontrakty piłkarzy, które w zdecydowanej większości w tym okresie się kończą. Jednak to obniżenie kosztów nie może spowodować dużego obniżenia poziomu sportowego naszej drużyny, bo wtedy musielibyśmy wziąć uwagę możliwość spadku - mówił prezes Paprocki.

W kadrze pierwszego zespołu obecnie jest tylko sześciu zawodników, których kontrakty są dłuższe niż do zakończenia obecnego sezonu. Pozostałym umowy kończą się w czerwcu. -Będzie duża grupa zawodników, którym kontraktów nie przedłużymy. Z piłkarzami, z którymi dalej chcielibyśmy współpracować, będziemy negocjować ich wynagrodzenie. Jak wysokie będą redukcje? To będzie zależało od naszych możliwości finansowych - wyjaśnił Marek Paprocki.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 153

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
ja

promocję Miasta poprzez organizację wydarzeń sportowych ora

z udział
zawodników kieleckich klubów sportowych w rozgrywkach krajowych
i międzynarodowych, w szczególności w następujących dyscyplinach:
piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka 1.000.000 zł

 

Wydatki obejmują dotację podmiotową dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na działalność
bieżącą 2.450.000 zł
 
Wydatki ujęte w tym rozdziale obejmują dotację podmiotową dla Kieleckiego Centrum
Kultury na działalność bieżącą 4.098.000 zł

 

Muzeum Zabawek i Zabawy 1.670.000 zł

 

 

 

J
Ja

Wszyscy zajeli się Koroną a proszę sobie przeczytać cały budżet, ile tam jest kwiatków np.

-Zakup i wymiana drzwi na drzwi przeciwpożarowe klasy EI30 w DPS im.

Św. Brata Alberta w Kielcach 200 000 zł (koszt takich drzwi 900zl)

-Zakup kserokopiarek na potrzeby MOPR 30 000zł

-Zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego na potrzeby MOPR

42 000zł

- KOMENDA STRAŻY MIEJSKIEJ Zakup psów patrolowych-2 szt 10 000zł

-Przebudowa, rozbudowa siedziby Urzędu Miasta

Kielce przy ul. Rynek 1 = 6 529 817zł

-GEOPARK KIELCE = 18 919 104zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K
Krzysztof

8 milionów z miasta + kolejne 8 ze spółek miasta, zadaję sobie pytanie czy mnie jako obywatela Kielc na to stać? Uważam że nie! Przez tyle lat płacę na coś co zupełnie mnie nie interesuje na sport masowy dla zwykłych ludzi miasto nie ma pieniędzy, sport w szkołach właściwie nie istnieje, a ja utrzymuje kilku kopaczy, którzy w jednej z najsłabszych lig Europy są na 14 miejscu na 16 drużyn. To jakaś paranoja. Mam nadzieję że radni zamkną ten wymysł przerośniętego Ego prezydenta i przeznaczą te pieniądze na piłkę ręczną, siatkówkę, biegi, kilarstwo czy inne sporty, które uprawiają i w których uczestniczą mieszkańcy Kielc. Bo jakoś sobie nie wyobrażam spaceru z rodziną z małymi dziećmi na stadion Korony i uczestniczenie w widowisku. Czyli dla kogo jest ten Klub, bo nie dla Kielczan.

 

b
bbudżet

1.116mld minus 1.046mld dziura na 70.mln toż to się nie dopina i znowu kredyty czekam aż miasto padnie. Chyba ze nadejdą zmiany. Szczęśliwego zbilansowane go 2015

q
qiqo
W dniu 31.12.2014 o 16:42, Gość napisał:

przeciez pilkarze pójdą do sądu  po rozwiązaniu Korony i miasto jako właściciel musi im zaplacić

 

nic im nie musi, syndyk się tym zajmie i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, nie straszcie już, bomba jądrowa tu nie wybuchnie nagle, o tym co się stanie to średnio rozgarnięty człowiek wiedział od 3 lat, balon pękł co za pech, trzeba zacząć pompować nowy, może nie tak duży bo znowu pęknie z hukiem ale na miarę swoich możliwości, o Lidze Mistrzów wam radzę zapomnieć, co to za klub, który miał Widzew u siebie i żeby nie grać w pucharach puścił mecz, dla takich chwil właśnie i za np ostatni mecz ten klub musi zbankrutować, takiego walenia w bambus i robienia sobie żartów z kibiców i sportu nie widzę nigdzie indziej, nawet Ruch Chorzów jeszcze biedniejszy ale pucharów nie odpuścił nigdy, dziadostwo i tyle, poszczuć psami na do widzenia wszystkich bez wyjątku

j
jnjn

żródło - Onet.pl

Sześć lat temu roku Korona Kielce przeszła na własność miasta. Były właściciel spółki, znany przedsiębiorca Krzysztof Klicki odstąpił ją za symboliczną złotówkę kilka miesięcy po aferze korupcyjnej, która nadszarpnęła wizerunek klubu. Od tego czasu kieleccy radni wielokrotnie wzywali władze miasta do znalezienia inwestora dla Korony. Kilkakrotnie pojawiały się informacje dotyczące negocjacji z poważnymi podmiotami zainteresowanymi nabyciem spółki. Wszystkie zakończyły się niepowodzeniem.

 

W poniedziałek ogłoszono, że podczas sesji Rady Miasta odrzucono autopoprawkę dotyczącą finansowania klubu w roku 2015. Prezes Złocisto-Krwistych Marek Paprocki dał do zrozumienia, że będzie musiał ogłosić upadłość. Klub zareagował, zwołując konferencję prasową. Prezes Paprocki poinformował, że decyzja dotycząca przyszłości drużyny zostanie podjęta w najbliższych dniach. W środę klub wydał krótkie oświadczenie.

- Zarząd Spółki Akcyjnej Korona podjął w dniu dzisiejszym zapowiadaną decyzję o niezwłocznym złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Analiza bilansu spółki na dzień 29.12.2014 r. nie pozostawia wątpliwości, że powyższa decyzja jest w obecnej sytuacji spółki konieczna i w pełni uzasadniona - czytamy na oficjalnej stronie Korony.

 

G
Gość
W dniu 30.12.2014 o 18:36, ketna napisał:

Jest nowy SZANTAŻ.Jeśli nie otrzymają blisko 8 milionów to miasto zapłaci miliardy za nierozegrane mecze dla klubów z tej extra ligi.NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ ZE.SRASZ -chce się rzec takiemu "zapobiegliwemu działaczowi"

przeciez pilkarze pójdą do sądu  po rozwiązaniu Korony i miasto jako właściciel musi im zaplacić

p
pele
W dniu 31.12.2014 o 15:29, KORONKA napisał:

I po KORONCE, dziś zarząd ogłosił upadłośc klubu, ludzie kogo żeśmy wybrali na radnych, Tylko referendum i wywalenie tych radnych może uratować Naszą  KORONĘ

Zarząd to ogłosił decyzję o niezwłocznym złożeniu wniosku - ale na razie z wpisu na stronie nie wyniki, żeby taki wniosek został faktycznie złożony - poczekamy, zobaczymy; mam nadzieję, że nie jest to próba manipulowania opinią publiczną czy radnymi w celu wpłynięcia na podjętą decyzję dotyczącą miejskiej kasy; a teraz: byle do północy, dajcie znać kto przemawiał na rynku i co mówił.

A
Agaton
W dniu 31.12.2014 o 11:22, pele napisał:

Świetna decyzja! Szkoda tylko, że po Sylwestrze okaże się, że jednak nasza kasa pójdzie (jak zwykle) na koronę. Czy ktoś znaczący będzie przemawiał dzis w nocy na rynku opowiadając, jak to trzeba ratować ten klub przed upadłością?

Jestem gotowa się założyć, że kasa się znajdzie - może grupy z w-f od półrocza w szkole będą liczyć 50 osób, bo od pierwszego  września mają po 26 osób - naprawdę widać jak Miasto dba o sport w CK

f
fqw3

to teraz te mendy co glosowaly przeciwko Koronie niech uwazaja na ulicach bo zima przyszla i slisko się zrobilo. w Przenośnii:0

K
KORONKA

I po KORONCE, dziś zarząd ogłosił upadłośc klubu, ludzie kogo żeśmy wybrali na radnych, Tylko referendum i wywalenie tych radnych może uratować Naszą  KORONĘ

m
miki
W dniu 30.12.2014 o 19:08, busko bu haa haa napisał:

prawdziwi kibice składeczka po 1000 zł. na ratunek korony chyba że ..jest IV liga w Kielcach jest IV ligatak to jest jak się wyżej sra...niż ma a kielce wojewódzka wieś pod Wiśniówką stara przyśpiewka kielce wojewódzka wieś ni ma tam co wypić ni ma tam co zjeść a jak się sprawdza teraz

Ty tępy i obsrany ARABIE ,zastanowiłeś się że jako leszcza  wozili cię do Dziadków na wieś.

m
marjo
W dniu 30.12.2014 o 17:16, Kielczanin napisał:

KIELCE miasto w KORONIEWARA OD SYMBOLU TEGO MIASTA

kielczanin z siekiera za żydami

 

to jest symbol miasta

p
prawdziwy obraz

6 lat czekam na to aby wąsaty pan, właściciel zakładu pracy Korona oddał ten klub w prywatne ręce..I co...wszystko właśnie wychodzi..Nikt nie chce tego dziadowskiego zakładu, nawet za 6 baniek....Ale przez te 6 lat to była wina radnych,że nie sprzedali Korony prawda? Rzeczy trzeba nazywać po imieniu..dziś to patologia nie klub...Sprzedać jak najszybciej..tylko komu?

k
kikkhull
W dniu 31.12.2014 o 12:11, prawdziwy obraz napisał:

Tak Korona a właściwie zakład pracy zw. Koroną był zarządzany tragicznie, lewe umowy, przekręty o których mówił Ojrzyński,wyłudzanie pieniędzy, pijany dyrektor za kierownicą samochodu oraz akt oskarżenia postawiony przez prokuraturę wobec poprzedniego prezesa. Biorąc to wszystko pod uwagę koniecznie trzeba dać kolejne 8 baniek na ten zakład.Szanowni radni proszę Was nie dajcie grosza na tą patologię.

A kochani radni zrobią takie same przekręty tylko gdzie indziej, baju baju będziesz w raju jak będą zawsze dobrze gospodarować pieniędzmi, jeszcze w Polsce tak nie bylo żeby urzędasy zrobili coś dobrze. W Zagłębiu dawali ponad 40mln. i spadli do 1 ligi tak to PO zagospodarowało dobrze pieniądze. Klub trzeba oddać w prywatne ręce, ale krzykacze potrafią tylko krzyczeć i okradać przy tym innych. Tu gdzie nie mam swojego interesu to likwiduję, bo tu nic nie ukradnę, za to na innej "inwestycji" zarobię swoje to tam trzeba dać więcej takie jest typowe urzędniczenie działanie. W jednej kadencji osuszają bagna a w następnej już zalewają bo ochrona żab. I tak w kółko. Koronę trzeba oddać w rece prywatne, ale wtedy nie da sie robić przekrętów.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3