Prezes Nowaczek wściekły po srebrnym medalu Gołębiewskiego na mistrzostwach Polski

Sławomir Stachura
Bartosz Gołębiewski nie obronił złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski  w boksie
Bartosz Gołębiewski nie obronił złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski w boksie Sławomir Stachura
Nie udało się Bartoszowi Gołębiewskiemu z Rushh Kielce obronić złotego medalu w mistrzostwach Polski młodzieżowców w boksie. W finale wagi do 75 kg zawodów rozgrywanych w Sulejowie przegrał na punkty z Ryszardem Lewickim ze Skorpiona Szczecin.

Lewicki, który przez ostatnie lata trenował w Anglii a teraz wrócił do Polski, okazał się prawdziwym katem dla dwóch czołowych pięściarzy Rushh Kielce. Najpierw w półfinale pokonał Daniela Adamca 5:0, a w finałowym pojedynku Gołębiewskiego 4:1. Bartek bronił złotego medalu sprzed roku, jest też mistrzem Polski seniorów i reprezentantem Polski w kategorii wagowej do 75 kg. Po bardzo dobrej walce sędziowie mistrzostw w Sulejowie orzekli, że lepszy był Lewicki, ale z takim werdyktem nie zgadza się Grzegorz Nowaczek, trener i prezes Rushh Kielce, będący także wiceprezesem Polskiego Związku Bokserskiego.

- Nie wiem co widzieli sędziowie, ale moim zdaniem Lewicki tej walki nie wygrał. Bartek zadał więcej ciosów i był aktywniejszy, – przyznał Nowaczek.

W tym samym tonie wypowiada się Daniel Adamiec.
- Dla mnie Bartek był lepszy w pierwszej i drugiej rundzie, miał też udaną końcówkę trzeciej – przyznał Daniel.

- Walka była naprawdę wyrównana. Po raz pierwszy walczyłem z Lewickim, gdyż na co dzień trenuje w Anglii. Zadaje dużo ciosów. Cóż, trzeba teraz pracować i obronić złoto w mistrzostwach Polski seniorów - ocenił Bartek Gołębiewski.

- Wygrałem w Sulejowie pięć walk. Udowodniłem, że jestem najlepszy w tej kategorii wagowej w Polsce – przyznał po finale Lewicki.

Kategoria wagowa do 75 kg była w mistrzostwach najliczniej obsadzona i wystartowało w niej aż 22 pięściarzy.

W 26. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Sulejowie, świętokrzyscy pięściarze wywalczyli w sumie pięć medali – dwa srebrne i trzy brązowe. Srebro wywalczył też Daniel Surowiec z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który w finale wagi do 52 kg przegrał jednogłośnie na punkty z Dorianem Mospinkiem ze Skorpiona Szczecin. Daniel powtórzył tym samym wynik sprzed roku i znów ma srebro.

Brązowe medale w mistrzostwach w Sulejowie zdobyli natomiast Daniel Adamiec w wadze do 75 kg (Rushh), Wiktor Witecki w kategorii do 49 kg (Rushh) i Jakub Surma (52 kg) ze Skalnika Wiśniówka.

Na kibiców pięściarstwa na Kielecczyźnie czekają kolejne emocje. W piątek o godzinie 18 w hali przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbędzie się mecz Polska – Litwa. W ringu w Ostrowcu zobaczymy między innymi Bartosza Gołębiewskiego z Rushh i innych czołowych zawodników naszego kraju. Kadrę Polski poprowadzi Ivan Juszczenko, trener Rushh, od sierpnia pełniący też funkcję szkoleniowca kadry narodowej seniorów.