Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wizytą w Kielcach. Spotkał się z mieszkańcami świętokrzyskiego [ZAPIS TRANSMISJI]

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wizytą w Kielcach. Spotkał się z mieszkańcami świętokrzyskiego.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wizytą w Kielcach. Spotkał się z mieszkańcami świętokrzyskiego.
Udostępnij:
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w niedzielę 3 lipca odwiedził województwo świętokrzyskie. Wizytę w regionie rozpoczął od Ostrowca Świętokrzyskiego, a przed godziną 16, szef rządzącej partii zawitał do Kielc. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury.

Jarosław Kaczyński z wizytą w Kielcach

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przybył do naszego regionu. Wizytę w województwie świętokrzyskim rozpoczął od spotkania z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. To spotkanie relacjonowaliśmy dla państwa na bieżąco.

Z Ostrowca Świętokrzyskiego, szef partii rządzącej wyruszył w drogę do stolicy województwa świętokrzyskiego. O godzinie 16 w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami regionu, sympatykami partii oraz jej przedstawicielami.

Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszyli liczni ministrowie, posłowie, a także przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa. Samo spotkanie otworzył poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także pełnomocnik tej partii w okręgu centralnym obejmującym Kielce i powiat kielecki, Krzysztof Lipiec, obecni byli również innymi parlamentarzyści, jak pełnomocnik PiS w okręgu ostrowieckim, posłanka Agata Wojtyszek, szef okręgu południowego, poseł Bartłomiej Dorywalski. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, poseł do europarlamentu Dominik Tarczyński, wiceminister Piotr Wawrzyk, wiceminister Anna Krupka, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, wicewojewoda Rafał Nowak, wicemarszałek Marek Bogusławski i wielu innych.

Muzycznym akcentem był występ zespołu Wincentowianie, którzy na samym początku odegrali marsz powitalny, a także wspólnie ze wszystkimi odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości swoje przemówienie rozpoczął od ostrzeżenia...

- Nasze spotkanie zacznę od ostrzeżenia, od ostrzeżenia związanego z dzisiejszym dniem. Ja w poprzednim przemówieniu powiedziałem w pewnym momencie, kiedy tłumaczyłem przesłanki naszej polityki, że nasi poprzednicy uważali, że pieniędzy nie ma i nie będzie – i tak mówili, a my uważaliśmy, że te pieniądze są rozgrabiane. I oto pewna radiostacja ogłosiła, że ja twierdzę, że teraz pieniądze są rozgrabiane z VAT-u. Otóż, to bezczelne kłamstwo. Tłumaczone przez wielu, prostowane, ale nie wiem czy do tej pory zostało wycofane. Ale gdyby to był pojedynczy przypadek to ja nie zawracałbym państwu głowy. Chodzi o to, że to jest metoda. Chodzi o to, że my nieustannie stykamy się z totalnym kłamstwem, z absolutnym zakłamaniem naszej rzeczywistości. Takim kłamstwem wprost, z niczym się nieliczącym i skierowanym albo do ludzi, o których mówiłem dzisiaj, że gdyby im pewna telewizja wmawiała w dzisiejszy dzień, że jest ostra zawieja śnieżna i minus 20 stopni i trzeba się w kożuch ubrać, to oni by się ubrali i wyszli na zewnątrz - mówił Jarosław Kaczyński i dodał:

- No bo kto może uwierzyć, że w Polsce jest dyktatura, skoro ogromna część władzy, właśnie władzy samorządowej – w Polsce to jest władza państwowa, bo samorząd Polski to jest część aparatu państwowego - jest w ręku opozycji, skoro opozycja ma zdecydowaną przewagę w mediach, skoro jest w parlamencie i nieustannie zapowiada, że wygra wybory i przejmie władzę. Gdzie jest dyktatura, którą można obalić przy pomocy wyborów? Gdzie jest dyktatura, która toleruje opozycję i jeszcze do tego tak agresywną, totalną, niebywale wręcz niekulturalną, żeby nie powiedzieć inaczej. Gdzie jest dyktatura, która toleruje że ogromna część władzy w kraju jest w ręku jej przeciwników? Gdzie jest dyktatura, która toleruje ludzi, którzy na zewnątrz atakują tę dyktaturę w różnego rodzaju organach międzynarodowych, w tym wypadku przede wszystkim w Parlamencie Europejskim? W Polsce drodzy państwo mamy demokrację i sądzę, że jedną z najlepiej funkcjonujących i najdalej idących demokracji w całej Europie i świecie – podkreślił prezes Kaczyński, co spotkało się z oklaskami ze strony publiczności.

Dodał, że podczas rządów poprzedników, również nie było dyktatury, ale było do niej dużo bliżej niż dzisiaj.

Przyznał także, że dzięki takim programom jak Polski Ład, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i program drogowy, Polska się bardzo zmieniła i nadal się zmienia, tak jak zmienia się też województwo świętokrzyskie.

- Jechałem tutaj z Ostrowca Świętokrzyskiego - to jest inna ziemia świętokrzyska niż była kiedyś. Ja proszę państwa, jestem w drodze od 33 lat, czasem bardzo intensywnie, czasem mniej, ale po Polsce jeżdżę. Tych wyjazdów było grubo powyżej półtora tysiąca, może nawet dwa tysiące i naprawdę widziałem bardzo dużo, widziałem jak się Polska zmienia i widziałem też tempo tych zmian i dzisiaj to tempo jest naprawdę imponujące – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes zapewnił, że zadba o to by płaca minimalna była wyższa niż 3 tysiące złotych. By na stałe weszła 13, ale i 14 emerytura. Przyznał, że dla Polaków ważna jest także polityka prozdrowotna.

W swoim przemówieniu, wiele czasu poświęcił także tematowi odbudowy polskiej armii:

- My musimy mieć takie wojsko, które będzie w stanie odstraszyć Rosjan, bo my chcemy żyć w pokoju, chcemy się rozwijać, chcemy wykorzystać tę historyczną szansę, żeby być na poziomie Zachodu, a może z czasem, jak to się na przykład udało Irlandii, wyjść na czoło, chociaż to jest już nieco dalsza perspektywa. Ale żeby to wszystko mogło się tu dziać, oczywiście nie może być u nas wojny, okupacji i tego wszystkiego co widzimy w Ukrainie. A jeżeli ktoś sądzi, że sojusznicy nas obronią – mnie najbardziej bawią Ci, którzy mówili doniedawna z całą powagą: Niemcy nas obronią. Czym? Amerykanie też nas nie obronią jeżeli my sami nie będziemy się bronić, a na to musimy mieć silną armię. - zaznaczył prezes Kaczyński.

Mówił także że oprócz odbudowy armii, potrzeba także odbudować w narodzie ducha patriotyzmu.

- Tylko Polska silna i swoją armią, i swoim patriotyzmem będzie przeciwnikiem nie do zaatakowania. Oczywiście silna także swoimi sojuszami, ale wtedy będą one realne. I to też jest nasz cel – dodał z przekonaniem lider PiS.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Kielc, w ciepłych słowach przypomniał także postać tragicznie zmarłego Przemysława Gosiewskiego.

Polska musi być poważnym państwem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że zależy mu na tym, by na arenie europejskiej i międzynarodowej Polska była uważana za poważne państwo.

- Tak jak wielokrotnie mówił mi to mój brat, że bardzo by chciał żeby o Polsce tak jak o Turcji mówiono, że to jest poważne państwo. Nie wszyscy tak mówili o Polsce – teraz się to poprawiło, ale musi się jeszcze poprawić. Tak musi być! Musimy być pierwszorzędnym, poważnym państwem. I Polaków na to stać. Te, przeszło 30 lat pokazało, że Polaków na to stać. Tylko trzeba umieć i chcieć z tego skorzystać – my umiemy i chcemy! Dobry Rząd na trudne czasy. Żeby przyszły dobre. Dziękuję – zakończył swoje przemówienie prezes Jarosław Kaczyński.

W trakcie spotkania, publiczność mogła zapisywać pytania, które chciałaby zadać liderowi partii rządzącej. Te następnie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego skierował poseł Krzysztof Lipiec.

Publiczność pytała między innymi o to kiedy powstanie Centralny Port Komunikacyjny i jak zmieni sytuację komunikacyjną w naszym kraju.

Prezes przyznał, że budowa takiego obiektu wymaga wielu lat pracy. Podał, że Centralny Port Komunikacyjny może być gotowy około 2030 roku.

Kolejne pytania dotyczyły między innymi bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju oraz jak modernizacja polskiej armii wpłynie na nasze bezpieczeństwo i gospodarkę. Jarosław Kaczyński przyznał, że skarżyskie MESKO, będzie miało nieporównywalnie więcej zamówień niż miało dotychczas.

Spotkanie z prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim zakończyło się około godziny 17.20. Liderowi partii wręczono piękny bukiet czerwonych róż.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

EcoBike

Ecobike X City Cappuccino 28 2022

6 699,00 zł6 199,00 zł-7%
miejsce #3

MBM

MBM E1200 Karios U16 Czarny 27.5 2022

12 599,00 zł
miejsce #4

Indiana

Indiana E4000 Czarny 26 2021

3 499,00 zł
miejsce #5

Torpado

Torpado Era Czarny 28 2022

6 799,00 zł
miejsce #6

Esperia

Esperia Bretagne D18 Czarny 26 2022

4 199,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie