Prezes TVP, Jacek Kurski na festiwalu w Kielcach. Zobacz kto...

  Prezes TVP, Jacek Kurski na festiwalu w Kielcach. Zobacz kto jeszcze [ZDJĘCIA]

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prezes TVP, Jacek Kurski na festiwalu w Kielcach. Zobacz kto jeszcze [ZDJĘCIA]
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Anna Bilska

  Podczas drugiego dnia Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach w amfiteatrze Kadzielnia pojawiło się wielu znanych gości. Wśród nich między innymi prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, tancerz Tomasz Barański oraz burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który ze sceny zaprosił wszystkich Polaków na wielkiego "narodowego sylwestra".


  Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach. Zdjęcia widowni [SOBOTA]

  Na początku sobotniego koncertu w pierwszym rzędzie bawili się między innymi prezydent Kielc Wojciech Lubawski wraz z żoną, senator Krzysztof Słoń, poseł Anna Krupka, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz dyrektor kieleckiego oddziału TVP Przemysław Predygier. Po godzinie 21 dołączył do nich Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, która zorganizowała festiwal wraz z Miastem Kielce.

  Przypomnijmy, że to efekt rozmów telewizji z ratuszem, które odbyły się rok temu przy okazji zamieszania z Festiwalem Piosenki w Opolu. Wielu artystów odmówiło wzięcia w nim udziału w akcie solidarności z Kayah, której rzekomo zabroniono występu. Mówiono wówczas o przeniesieniu słynnej imprezy do Kielc, choć chętnych na "przygarnięcie" festiwalu było kilka innych dużych miast.

  Ostatecznie stolica polskiej piosenki zatrzymała swój markowy festiwal, a w Kielcach powstało przedsięwzięcie o zupełnie innej formule. A ta najwyraźniej przypadła do gustu kieleckiej publiczności. Przez dwa dni w amfiteatrze gościły polskie i światowe gwiazdy muzyki tanecznej. Ich piosenki śpiewała na głos pełna widownia. - To bardzo ważna impreza dla Kielc - stwierdził prezydent Kielc Wojciech Lubawski. - Telewizja rozpoczęła dwudniowy festiwal, który będzie się tu odbywał przynajmniej przez trzy najbliższe lata. Ja wierzę natomiast, że już na zawsze zagości on na naszej Kadzielni.

  Czy to oznacza, że Kielce staną się stolicą disco polo? - Być może niektórzy uważają, że jest to mało ambitna muzyka, ale pamiętajmy, że jest ona najbardziej popularna, oczekiwana i najchętniej słuchana przez Polaków. Ponadto festiwal będzie odbywał się na pięknej Kadzielni, która nie ma konkurencji. Właśnie dlatego będzie to najlepszy festiwal w Polsce. Cieszę się, że Kielce będą kojarzone z najbardziej atrakcyjnym amfiteatrem w kraju - dodał prezydent Lubawski.

  Kielce: Festiwal Muzyki Tanecznej z Kate Ryan, In-Grid, Groomie, Papa D, Shaunem Bakerem i innymi [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Pierwszy dzień festiwalu transmitowano na żywo w Programie Drugim Telewizji Polskiej. Sobotni koncert z godzinnym opóźnieniem (od 20 trwał program "The Voice of Poland").

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (28)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (28) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka