Prezydent Kielc obsadza urząd i spółki miejskie nowymi...

  Prezydent Kielc obsadza urząd i spółki miejskie nowymi ludźmi! Zobacz, kto dostał nominacje

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prezydent Kielc obsadza urząd i spółki miejskie nowymi ludźmi! Zobacz, kto dostał nominacje
  Nowy prezydent Kielc Bogdan Wenta wziął się za spółki należące do miasta. Wymienił już większość członków i szefów rad nadzorczych powołanych przez swojego poprzednika Wojciecha Lubawskiego. Jest też nowy szef jednego z najważniejszych wydziałów w Urzędzie Miasta.
  Prezydent Kielc obsadza urząd i spółki miejskie nowymi ludźmi! Zobacz, kto dostał nominacje
  Kluczowa zmiana w Urzędzie Miasta - w wydziale , który odpowiada za jego funkcjonowanie, uważanym w każdym urzędzie za najważniejszy. Stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora wydziału organizacyjnego powołana została Elżbieta Korczyńska, która była do tej pory zastępca dyrektora w Wydziale Komunikacji. Zastąpiła ona Janusza Kozę, który łączył stanowisko sekretarza i dyrektora wydziału organizacyjnego.

  Prezydenta Wenta zwołał pierwsze walne zgromadzenia spółek miejskich, na których odwołał niektórych członków rad nadzorczych i ich szefów oraz powołał swoje zaufane osoby.

  - Są to adwokaci, radcy prawni, czy doradcy podatkowi czyli osoby, które mają kompetencje niezbędne do tego, żeby wiedzieć, co się dzieje w spółkach - wyjaśnia Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

  Zmiany dotknęły Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Nowy szefem Rady Nadzorczej został Mirosław Hajduk, prezes Izby Gospodarczej „Grono Targowe Kielce”. Na członków powołano Jana Nowaka ,radcę prawnego i Michała Celibałę, doradcę podatkowego. Z pracą w Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pożegnali się Marek Gajewski, Przemysław Kaleta i Marta Śnioch.

  Zmiany zaszły też w Radzie Nadzorczej Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni I Usług Komunalnych. Stanowisko straciła przewodnicząca Ewelina Lewicka i wiceprzewodnicząca Mirosława Bielecka, nowych członków jeszcze nie powołano. Funkcje zachowała przedstawicielka załogi Ilona Puchrowicz.

  Właściciel, czyli prezydent Kielc odwołał też całą Radę Nadzorczą Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, w której zasiadali Marian Sosnowski - dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Helena Wójcik i Jadwiga Nowak - radca prawny w Urzędzie Miasta. Nowymi członkami zostali Joanna Waluszewska - radca prawny, Karolina Korczyńska - radca prawny i Barbara Rutkowska - doradca podatkowy.

  Nową Radę Nadzorczą ma Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W jej skład weszli Marcin Szplit - doktor ekonomii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, Anna Jóźwik i Sławomir Wykręt - oboje to radcy prawni.

  W Targach Kielce walne zgromadzenie zwołane jest na 17 grudnia. Losy Rady Nadzorczej są przesądzone. Jej szefem jest Artur Sobolewski , dyrektor Wydziału Promocji Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miasta, a członkami Janusz Koza - odchodzący sekretarz miasta i Krzysztof Król. Do nowej rady ma wejść Paweł Gągorowski, były radny Kielc, obecnie adwokat i pełnomocnik prezydenta Wenty.

  W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji miasto ma mniejszościowe udziały i tylko jednego przedstawiciela Elżbietę Niebudek -była prawniczka w Urzędzie Miasta, która zostanie do maja.

  - Po rozmowie z posłem Bogdanem Latosińskim, który jest przedstawicielem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na razie nie będziemy zwoływać walnego zgromadzenia, prosił nas o odłożenie posiedzenia. Jest tam ponad 900 udziałowców i każdego z nich trzeba zaprosić listownie a to są koszty – dodaje Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta. - Poczekamy do maja, kiedy odbędzie się co roczne zgromadzenie. Nie ma potrzeby pilnych działań, firma jest otwarta na współpracę. Nasz przedstawiciel został zaproszony do udziału w posiedzeniach Rady Nadzorczej, mimo że nie został powołany.

  Pracę na stanowisku prezesa spółki Lotnisko Kielce zakończył Ryszard Muciek. Złożył rezygnację, a na to stanowisko został przyjęty Marcin Równicki (radca prawny).

  Kiedy szykowane są inne zmiany kadrowe w innych miejskich spółkach? - Na razie nie mamy takich planów. Nowe rady nadzorcze muszą się ukonstytuować i zapoznać się z dokumentami – dodaje. – Na tej podstawie będziemy wiedzieć, czy zmiany są konieczne. Nie chcemy zmieniać prezesów tylko dla samej zmiany.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (150)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (150) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.