Prezydent Węgier odwiedzi w sobotę bazylikę na Świętym...

  Prezydent Węgier odwiedzi w sobotę bazylikę na Świętym Krzyżu. Znamy szczegóły prywatnej wizyty

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ojciec Dariusz Malajka, rektor rektor Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.
  1/11
  przejdź do galerii

  Ojciec Dariusz Malajka, rektor rektor Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.
  ©Aleksander Piekarski

  Prezydent Węgier Janos Ader wraz z małżonką odwiedzi w sobotę 23 marca w godzinach popołudniowych bazylikę na Świętem Krzyżu. Wizyta pary prezydenckiej Węgier odbędzie się przy okazji odbywających się od piątku w Kielcach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ma jednak całkowicie prywatny charakter.


  Prezydent Węgier wraz z małżonką i prawie 30-osobową delegacją zwiedzi sanktuarium na Świętym Krzyżu oraz uroczyście otworzy wystawę "Polska-Węgry początek" przygotowaną przez stowarzyszenie Per Crucem. Na Świętym Krzyżu para prezydencka Węgier pojawi się około godziny 15. Od południa w sobotę bazylika będzie już zamknięta dla gości zwiedzających.

  - Już od kilku tygodni przygotowujemy się do tej wizyty. Będzie to prywatna wizyta urzędującego prezydenta Węgier. Prezydent wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi pomodli się przy relikwiach drzewa krzyża świętego. Przede wszystkim będzie to wizyta poświęcona modlitwie, więc para prezydencka będzie przebywać w kaplicy relikwii. Będziemy modlić się w intencji naszych narodów - mówi ojciec Dariusz Malajka, rektor rektor Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.

  Wizyta prezydenta Węgier będzie historyczna. - Po raz pierwszy będziemy gościć urzędującego prezydenta Węgier. Wiemy, że ta przyjaźń polsko-węgierska trwa od wieków. To przede wszystkim korzenie chrześcijańskie i religijne, ale to także święci, którzy łączą obydwa narody, tacy jak Święty Stefan, czy Święty Emeryk - dodaje ojciec Dariusz Malajka. W spotkaniu i wspólnej modlitwie weźmie też udział ordynariusz diecezji sandomierskiej, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz

  Wizyta prezydenta Węgier ma potrwać kilka godzin. Planowany jest też wspólny posiłek delegacji węgierskiej i polskiej na terytorium klasztoru.

  CZYTAJ TEŻ:
  Zobacz galerię  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce