Problemy Hetmana Włoszczowa przed meczem z Neptunem

DK, DW
Grzegorz Włodarczyk/Facebook Hetmana
Hetman Włoszczowa ostatniej kolejki ligowej na pewno nie zapamięta sobie jako najbardziej udanej. Drużyna Mariusza Lnianego straciła trzy punkty i dwóch piłkarzy

O pechu może mówić Paweł Cegieła. Piłkarz Hetmana Włoszczowa już w 15 minucie meczu z Łysicą Bodzentyn doznał złamania nosa i karetką został przewieziony do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Czeka go dłuższa przerwa w treningach.

Hetman mierzył się w Bodzentynie z Łysicą. Przegrał to spotkanie 0:1. Zagrał następującym składem: Dyras - Oduliński, Wroński (80. Rak), M. Małek, Walasek (70. Krzysztofik) - Gwóźdź (75. Sornat), Orzeł (23. Wargacki), Winckowicz, Cegieła (15. Samek) - Rajek, Piotrowski.

- Podarowaliśmy zwycięstwo gospodarzom. Nie dość, że Piotrowski nabił Mikołajka i piłka wpadła do bramki, to my na potęgę partaczyliśmy sytuacje. Mieliśmy cztery dogodne okazje, jeszcze w 90 minucie Paweł rak nie trafił do pustej bramki. Szkoda, bo zagraliśmy dobry mecz, a wracamy bez punktu. W dodatku straciliśmy dwóch podstawowych zawodników - powiedział Mariusz Lniany, trener Hetmana.

Kolejnym zawodnikiem, który doznał tego dnia urazu był Łukasz Orzeł, który opuścił boisko z kontuzją kolana.

Hetman w rundzie wiosennej ma sporego pecha. W pierwszym meczu zagrał dobrze, ale trafił na zdecydowanego faworyta ligi, rezerwy Korony Kielce i przegrał to spotkanie 0:1. W następnej kolejce mierzył się z Alitem Ożarów i nie potrafił wykorzystać swojej przewagi - zremisował 0:0.

Teraz przeciwnik również będzie bardzo trudny. Neptun Końskie to wicelider, który wciąż ma aspiracje do tego, by w przyszłym sezonie grać na poziomie trzecioligowym.

Zespół ten jak dotąd w tym roku dwa mecze wygrał (1:0 z Partyzantem Radoszyce i 4:2 z Klimontowianką Klimontów) oraz jeden zremisował (0:0 Nidą Pińczów).

Mecz Hetman - Neptun odbędzie się w niedzielę, początek o godzinie 15.